От 3 ноември по Радио Пловдив стартира трети сезон на ЕХ АНТЕ с икономиста Георги Стоев.
„Отново на фокус ще е икономическото и критичното мислене. Този път малко повече акцентирам върху това как родителите и учителите могат да помагат на децата да прилагат икономическо мислене в училище, а и в живота. Това е важно, тъй като живеем в свят, който е изпъстрен с несигурност, с динамика, която няма как да рефлектира едно към едно с това, което се учи в учебниците. Трябва да възпитаваме начин на взимане на решения, които са по-адаптивни и по-динамични,приемайки несигурността и продължавайки напред“, каза в интервю за Радио Пловдив Георги Стоев.
Икономистът коментира и последните финансови параметри на държавата, а също и готвеното поредно значително увеличение на минималната работна заплата от 1 януари 2025 година.
Георги Стоев подчерта, че минималната работна заплата е един от най-вредните инструменти, с които може да се влияе негативно на пазара на труда.
„Защото, когато се стигне до назначаване на нов персонал, необучен, нетрениран, обкиновено се започва с някакви пробни нива на заплащане, които са далеч от това, което хората очакват да получават в бъдеще. Но тази заради минимална работна заплата, част от тези работни места не се случват“, каза Георги Стоев.
Според него трябва да се направи сериозен анализ.
„Или трябва да се мине в някаква диференцирана плоскост на такъв анализ, който е доста труден. Или трябва да се мисли в посока за цялото й премахване, или за намаляването на нейното влияние върху икономиката“, каза още Георги Стоев.
Икономистът заяви още, че сега страната се намира в много интерсна ситуация, в която икономиката върви въпреки политиката и всичко, което се случва на национално политическо ниво.
Родителското сдружение „Различни, но равни” стана на 23 години. Заедно родители, специалисти, представители на местна и държавна власт, приятели, партньори и медии помогнахме на децата и младежите с тежки увреждания да получат повече обич, внимание и подкрепа в своята защитена семейна среда, написа по този повод учредителят му атанас Тавков...
Общинският съветник от БСП арх. Костадин Палазов коментира отказа на местния парламент да даде разрешение за транспортен достъп до земеделски имоти, които обаче са отредени за строителство. Съветниците от ГЕРБ бламираха предложението на администрецията с мотив, че се противопоставят на презастрояването на града. ОбС отхвърли искането на кмета за..
Привърженици на Ахмед Доган се събират в столицата за разговор за нова партия. За старото ДПС и за новото начало говори Румен Пехливанов , доскорошен областен лидер на ДПС в Смолян и бивш кмет на Рудозем. Вчера о бластният координатор и председател на „ДПС - Ново начало“ в Смолян Хари Малинов влезе в офиса на ДПС в града. Областният..
Евтим Костадинов е дългогодишен председател на Комисията по досиетата, чийто състав бе сменен вчера с решение на Народното събрание. Новият председател е настоящият директор на ДАНС – Пламен Тончев. Според Костадинов е много важно новите членове на комисията да изпълняват закона, както са правили той и колегите му. „Ако Тончев успее да се..
Комисията за защита на потребителите и Комисията за защита на конкуренцията обявиха, че започват съвместни проверки, за да се предотврати спекулативно поскъпване на цените на стоки и услуги при приемането на общата европейска валута. Реакцията на двете институции идва след критиките, че недостатъчната обществена подкрепа за еврото е основно..