Жители на селата Трилистник, Скутаре и Рогош в община "Марица" излизат на протест заради забавеното изграждане на жп-надлез между селото и Рогош. Протестът е насрочен за 11.00 ч. край строящото се съоръжение.
Хората обвиняват НКЖИ за огромното забавяне в строителството, което по думите им, е удължавано няколко пъти.
Василена Нанева, една от протестиращите, обясни, че повече от година строежът продължава, а срокът за завършването му е бил удължаван няколко пъти. Хората нямат яснота кога ще бъде завършен, междувременно губят време и си трошат колите по алтернативния черен път, пълен с дупки.
"Другият ни вариант е магистралата, което увеличава с десетки километри ходенето до близки села. В Трилистник няма училище, много деца ходят на ясла и детска градина в други села. Нямаме и аптека. На практика зависим от околните селища", разказа жената, която има малки деца.
Кметът на Трилистник Мирчо Петров също подкрепя протеста и смята, че дори е закъснял.
В социалните мрежи жители на Скутаре обявиха, че ще подкрепят протеста на Трилистник.
В отговор до Радио Пловдив от НКЖИ обещаха, че новият надлез трябва да е готов до 30 ноември. Хората обаче не вярват, че това ще се случи и заплашват с нови протести.
Пет момичета, участвали в побоя над своя съученичка, са изключени от СУ „Георги Брегов“ в Пазарджик. Решението бе взето на педагогически съвет. С тях и родителите им ще работят педагози. Преди съвета ученици и родители протестираха срещу насилието в училище и поискаха оставката на ръководството. Побоят над Сияна, заснет от тийнейджъри на..
70 стажанти от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР положиха клетва. На тържествената церемония в полицейския център присъстваха заместник министрите на вътрешните работи Тони Тодоров и Филип Попов и полицейски началници. След почти 7 месечна първоначална полицейска стажантите стават пълноправни..
Ученици от смолянския квартал Устово събраха над 8 700 лева за лечението на болно дете. По тяхна инициатива се проведоха благотворителен концерт и базар в читалището за събиране на средства в помощ на 10-годишния Михаил. Към проявите се присъединиха десетки танцьори, певци и музиканти. Учениците от Основно училище „Стою Шишков“ в Устово успяха да..
Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и най- строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е..
Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци. Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..