Той има право да каже – не са готови по стандартите, не допускам да изпълняват такава задачи. Ние такова нещо не виждаме.
Напротив виждаме склонност към прекомерни рискове, които костват живота на хора и безкрайно скъпа, дефицитна техника. Това коментира военният експерт Владимир Миленски , който е полковник от резерва и член на Атлантическия съвет на България в програма „Ден след ден“. Поводът е оповестената информация от черната кутия на разбилия се самолет в авиобаза Граф Игнатиево, при който загинаха двама български пилоти.
Миленски подчерта още, че загубата на трима пилоти и 3 самолета за три години при едни и същи командири е тежък удар за ВВС. Добави още, че така освен човешките животи губим и изключително дефицитна и скъпа техника.
„Резонният въпрос, който трябва да си зададем е нещо не е ли сбъркано в тази система, вместо да търсим пилотската грешка, защо нашите пилоти биват допускани до задачи, при които са способни да извършат грешка, която да им коства живота. На практика това отслабва армията и нашата национална сигурност“, обясни Миленски.
Според него за да се преодолее този проблем трябва да се прекъсне по думите му вредната, корумпираща връзка между политици и висшия офицерски корпус.
„Тази връзка ние я имаме, не са взети в законодателство ни мерки тя да бъде гарантирано скъсана.
Затова офицерите започват да изпълняват партийни указания. Резултатът е нито офицерите са офицери, нито политиците са политици, отслабваме и политиката, и военните.
Ако назначите някои да се самопроверява проверката няма да открие проблеми. Проверката, която е възложил министър Запрянов на ген. Цанко Стойков - да провери ВВС е все едно да каже – провери себе си. Такава проверка няма да доведе качествен резултат“, коментира Миленски.
Добави, че в ситуацията, в която се намира българската армия трябва да се направи парламентарна анкетна комисия, която да има право да прегледа из основи българската армия. Според него състоянието й с всяка година се влошава.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..