Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Истории от ателието" в галерия "Червеното пони"

Галерия „Червеното пони“ в Стария град  представя изложбата „Истории от ателието“ II на проф. д-р Здравка Василева.

Художничката е родена в Пловдив. През 2003 г. завършва Националната художествена академия – София със специалност „Живопис“. Понастоящем е заместник-ректор на Академията и ръководител на Катедра „Живопис“.

Представяла е самостоятелни изложби в Пловдив, София, Варна, Бургас, както и в Швейцария. Има участия в сборните изложби „2 Монолога“ с Георги Щърбев в Пловдив (2007), Femininiti в галерия Au Virage, Швейцария (2008), „Точки на пресичане. Художници рисуват художници“ в Софийска градска художествена галерия (2010), „Идентичност между символика и цветове“ - пътуващ проект между Академия Брера в Милано и НХА (2018), Българо-китайска изложба на преподаватели в Пекин (2018). Има номинация за живопис в Биеналето „Приятели на морето“ в Бургас (2018 и 2020), както и номинация за живопис от Националната изложба за съвременно изкуство на Алианц-България (2012 и 2014). Живее и работи в София. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

ОФ "Пловдив 2019" е изпълнила на 56% бюджета си за 2024 година

Малко над 1 милион лева възлизат спестените средства от бюджета на Фондация „Пловдив 2019“ за миналата година, който е в размер на 3 милиона 618 хиляди лева. Изразходваните средства са малко над 2 милиона. Според отчета на фондацията изпълнението на бюджета е 56%.  От общо 2 милиона и 600 хиляди лева бюджетна субсидия от Община Пловдив, са похарчени..

публикувано на 24.02.25 в 14:05

Стоян Сърданов с "Икар" за чест и достойнство

Станаха ясни номинациите за наградите „Икар“, връчвани от Съюза на артистите в България.  Актьорът Явор Милушев получава наградата „Икар“ за изключителен принос към българския театър, съобщиха от актьорската гилдия.  Призът  „Икар“ за чест и достойнство се присъжда на 76-годишния актьор - ветеран в Пловдивската драма Стоян Сърданов. Пред..

обновено на 24.02.25 в 12:58

Преге - предаване за света на книгите, 22 - 28 февруари

В предаването за книги на Радио Пловдив на 22.02. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ (нови книги) Алеко Константинов. Бай Ганьо. До Чикаго и назад, пътеписи, разкази, фейлетони. 402 стр., ок. 7А, Фама+, 2025. Мика Валтари. Синухе Египтянинът. 600 стр., 7А, Изток-Запад, 2025. Владимир Зарев...

публикувано на 24.02.25 в 10:08

Изложба базар на мартеници в читалище „Възраждане“

Изложба базар на мартеници, изработени от майсторките от Клуб „Българка“, ще се открие тази вечер от 18 ч. в читалище „Възраждане“. Проявата включва литературно-музикална програма с участието на приятели на читалището. Това е втора поред изложба, посветена на 1 март, като началото беше поставено миналата година. Клуб „Българка“ съществува..

публикувано на 24.02.25 в 09:09

В "Срещите" за човека и човешките ценности

Сега, когато футоролозите ни уверяват, че идва епоха, в която ще трябва да преизобретим себе си, в "Срещите" се връщаме към някои изконни човешки качества.  Обединихме ги във въпроса: "Какво означава да принадлежиш към човешкия род днес?"  Търсим отговорите с писателя Красимир Димовски и богослова Радослав Паскалев.

обновено на 22.02.25 в 09:10