Кардиохирургът д-р Андрей Неутов получи наградата на РЛК на БЛС в Пловдив в категорията, посветена на лекарите, допринесли за развитието и прилагането на иновативна медицина и уникални техники.
Специалистът е завеждащ на новото отделение по кардиохирургия в УМБАЛ "Пълмед".Той има повече от 20 години професионален опит, като още през 2001 година по лична покана на проф. Александър Чирков пристига в България от Украйна, за да специализира кардиохирургия, като е с придобита специалност повече от 15 година.
Член е на българската и европейската асоциация по кардиохирургия. През изминалата година за първи път в България извърши аорто-коронарен байпас на четири коронарни артерии с минимално инвазивен достъп- торакотомия.
Категоричен е, че кардиохирургията е екипна работа и се гордее с колегите си.
" До тук извършихме около 40 сърдечни операции. Доста сме амбициозни, разполагаме с четирама кардиохирурзи", посочва лекарят.
Казва, че е безкрайно признателен за наградата, но допълва, че тя е и безкрайна отговорност, защото от скоро работи в Пловдив. Преди това е работил в София.
"Приемам я като признателност и предизвикателство, защото има още много неща и много труд трябва да се положи, за да се каже, че съм заслужил тази награда"
Разказва, че преди 20 години идва в България само за един месеца с намерението да специализира инвазивна кариология. Срещата му обаче с проф.Чирков променя нещата и той се свързва завинаги с кардиохиргията и остава в България. Споделя, че от него е научил много. Научил се е най-вече на търпение, на това, че постоянно трябва да се полагат усилие за постигане на целите и на отношение към пациентите.
"Казват, че няма нищо по-постоянно от временното. Този месец продължи още за два месеца и след това се оказа, че тук е моето място и мога да помагам на хората. Нашето призвание е да помагаме на хората, на тези, които се нуждаят от нас"
Д-р Неутов казва, че най-доброто за човешкото сърце е профилактиката, за да не се стига до заболяванията.
Цитира отново проф. Чирков, който е казвал, че човешкото сърце най-вече го разболява завистта. Споделя, че все още търси ключът за човешкото сърце, категоричен е обаче, че най-важното е да се помага и преди всичко да сме хора.
Цялото интервю може да чеуте от прикачения звуков файл.
580 души, възрастни и самотноживеещи хора с увреждания в Пловдив, вече получават помощ вкъщи по проект, който частично заменя съществувалия до края на 2024 година „Грижа в дома“. Лилия Кичукова от общинската дирекция за социално подпомагане, която ръководи проекта, обясни, че първоначално той е предвиден за 455 потребители, но от януари досега се..
Какво стои зад съпротивата срещу въвеждането на еврото у нас, в която по деликатен начин се намеси и президентът Румен Радев и докъде ще се стигне с протестните действия? Според политолога доц. Татяна Буруджиева, ако президентът Радев искаше активно да се ангажира с въпроса за защита на българите и преодоляване на техните страхове по отношение..
Започна подготовката на обществените поръчки за общинската, областната, междуобластна и републиканска транспортни схеми от квотата за възлагане от Община Пловдив. Това обяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив новият директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“ Димчо Йоргов. Най-напреднала е процедурата за..
На 21 май Светата Православна Църква почита светите Велики царе и равноапостоли Константин и Елена. На тази дата своя храмов празник отбелязва и църквата „Свети Свети Константин и Елена“ в Стария град. Архиерейската света литургия там бе оглавена от пловдивския митрополит Николай. Още от рано сутринта към църквата „Свети свети..
От Експертия клуб по икономика и политика (ЕКИП) обявиха днес свое проучване, според което брутното богатство на българите надхвърлят 1 трилион лева. Тук са включени както парите на хората, така и недвижимите имоти. "Включени са най-различни активи, но без земята, инвестиционното злато и криптовалутите", уточни в предаването "Ден след ден"..