Пещера, Самоков и Враца спечелиха големите отличия „Кмет на годината“ 2024 в конкурса, организиран от Kmeta.bg за 12-а поредна година. Победителите във всяка категория са трима – за малка, средна и голяма община. Наградите си тримата кметове Йордан Младенов, инж. Ангел Джоргов и Калин Каменов получиха от вицепрезидента Илияна Йотова.
Носители на приза „Кмет на гражданите“ за 2024 г. станаха кметовете на Етрополе, Троян и Перник.
Над 70 000 гласа опеделиха победителите в онлайн допитването, което се проведе на платформата Kmetnagodinata.bg от 1 до 14 октомври. В надпреварата имаха право на участие всички 265-има кметове на общини в страната. Малка община е тази, която е с население до 20 000 жители, средна до 50 хиляди души и Голяма – с над 50 хиляди жители.
Велопоход за здраве и по повод Световния ден на сърцето – 29 септември ще стартира на Гребната база в Пловдив. Организатор е Отделението по Кардиохирургия на УМБАЛ „Пълмед“, както и велоклубовете „Крива спица и „7Хилс“. Мотото на тазгодишния веломаратон е "Една мисия! Заедно правим сърцата по-силни!". Трасето на „Вело Пулс Пловдив 2025“ е с..
Авариен ремонт на ВиК ограничава движението за ден в част от кв. „Прослав“. От 09:00 ч. до 17:00 ч. се спира движението по ул. „Битоля“ - в отсечката между улиците „Космос“ и „Борис Петров“. Маршрутите на автобусни линии № 6, 15, 24, 66 и 222 от вътрешноградския транспорт се променят както следва: Посока: Юг – Север Улица „Елена“, спирка..
МГЕРБ се събира на Национална академия в Панагюрище. На събитието ще присъстват над 150 младежи от всички структури на партията в страната. Официалното откриване на форума ще бъде дадено от лидера на партията Бойко Борисов и от вицпремиера Томислав Дончев. Темите за европейските перспективи за устойчиво развитие, мястото намладите в Европа и..
В Пазарджик официално бе открита обновената отвътре спортна зала "Хебър". Това е втората голяма стъпка по модернизацията на съоръжението, след приключилото през лятото енергийно саниране, с което сградата премина от енергиен клас „Е“ към „А“ и постигна 53,85% собствено покриване на нуждите от възобновяема енергия, уточняват от общинската..
1200 превозни средства при пропускателна способност от 900 са преминавали средно на час през последните дни по магистрала „Тракия“ в участъка между София и Пловдив. В посока от Пловдив към София са минавали по 1 100 автомобила при пропускателна способност 700 МПС на лента. Това се казва в съобщение на Агенция "Пътна инфраструктура", откъдето..