В 17-те общини в Пловдивско са разкрити 522 секции. От тях в 81 с под 300 избиратели ще се гласува само с хартия.
Хората с трайни увреждания ще могат да гласуват в разкритите 11 подвижните секции, а още 10 специализирани секции ще има в здравните и социални заведения в региона.
Районната избирателна комисия е готова за изборния ден, каза пред Радио Пловдив Янко Радунчев, председател на 17-та РИК.
Назначени са всички поименни състави в секционните избирателни комисии. Членовете им са преминали нужното обучение, осигурени са и резервни членове при необходимост.
В секциите в Пловдив област са разположени 441 машини, разпределените хартиените бюлетини са 285 000, уточни Радунчев.
Брой избиратели ГРАО | Брой СИК | |
Асеновград | 57 869 | 109 |
Брезово | 4930 | 20 |
Калояново | 9045 | 20 |
Карлово | 43 325 | 78 |
Кричим | 7171 | 10 |
Куклен | 6309 | 14 |
Лъки | 2122 | 11 |
Марица | 25 834 | 41 |
Перущица | 4113 | 6 |
Първомай | 22 012 | 39 |
Раковски | 21 928 | 33 |
Родопи | 28 363 | 56 |
Садово | 12 117 | 22 |
Сопот | 8630 | 13 |
Стамболийски | 17 585 | 27 |
Съединение | 7777 | 19 |
Хисаря | 9866 | 25 |
общо | 288 995 | 543 |
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
Софийският апелативен съд е отменил решението на Софийския градски съд, с което прехвърлянето на акциите на Община Варна в „Международен панаир Пловдив“ АД на фирмата „Пълдин Туринвест“ АД на Георги Гергов беше обявено за нищожно. Решението е публикувано на сайта на съда. Апелативният съд връща делото за разглеждане от друг състав на Софийски..
Проверки за нелегален превоз на дребни преживни животни проведоха тази сутрин два полицейски екипа на изхода на село Скутаре към източния обход на Пловдив към Рогошко шосе. Акцията е част от поредицата специализирни операции във връзка със забраните, наложени заради разпространението на шарка по овцете и козите. От началото на месеца са извършени..
През изминалата нощ диспечерите на Електроразпределение Юг (ЕР Юг) успяха да балансират мрежата, захранваща град Раковски и близките села, по начин, който позволи електрозахранване до практически всички клиенти, които се снабдяват от авариралата на 28 юли 2025 г. подстанция на Електроенергийния системен оператор (ЕСО). С началото на светлата..
Започва дългоочакваната реконструкция на улица „Рогошко шосе“, за която многократно настояваха пловдивчани през последните години. Пътят свързва Пловдив със селата Маноле, Скутаре и Рогош и през последните години много от шофьорите бяха потърпевши, заради големите дупки по трасето. Заради повредените автомобили през 2023 година пловдивчани излязоха..