Най-висока е в район „Централен“ – 6.99%, следван от „Западен“ – 6.84, а най-ниска е район „Източен“ - 4.74%.
В останалите са: „Северен“ – 5.44%, „Южен“ – 6.07%, „Тракия“ – 5.85%.
Следващите данни за избирателната активност на пловдивчани се очакват след 13.00 ч.
Само една машина е преустановила работа в 69 секция в р-н „Източен“, причината е отказ на принтера.
Куриозно начало на деня отбелязват в 39 СИК в ОУ „Кочо Честеменски“, където бронираната врата на секцията не е могла да бъде отворена и се е наложило да я разрежат с флекс. Оказало се, че е блокирал патронът на бравата.
Изборният ден в Пловдив засега протича нормално и спокойно, до момента в комисията няма подадени сигнали за наушения.
В продължение на седмица звената "Чистота" и "Озеленяване" на община Сопот са успели да разчистят няколко нерегламентирани сметища на нейна територия. В местността "Бозалан" са извозени 30 камиона с отпадъци и още 20 от дерето "Манастирска река". Нерегламентираните сметища посока Сопот-село Анево също са почистени, извозвайки от тях други..
Значително увеличение на часовете по природни науки и математика и с над 20% повече часове по български език и литература в гимназиален етап се предвижда според подготвяна промяна в учебния план. Това съобщи министърът на образованието и науката Красимир Вълчев на среща с директори на училища в Смолян и областта. Според министър Вълчев с подобна..
Общинската избирателна комисия в Пещера прекрати предсрочно правомощията на кмета на село Радилово само година, след като той зае поста. Мотивът е, че Димитър Данчев не е уведомил в срок общинската комисия, че е прекратил участието си в търговска кооперация. Отстраненият кмет на Радилово обаче ще обжалва решението в съда. Димитър Данчев..
Разпространението на наркотици, вейпове и райски газ сред младите хора е бедствие, което застрашава бъдещето на цяло едно поколение. Това заяви вицепремиерът Атанас Зафиров, като подчерта, че държавата няма да стои безучастна и ще предприеме решителни действия срещу онези, които тровят децата. „Държавата ще смачка със желязна ръка търговците на смърт..
18-годишен младеж се блъсна с електрическа тротинетка в магазин в Пловдив. Младежът се движел по тротоар на бул. „Христо Ботев“, когато загубил контрол и се ударил в стъклената врата на магазин. Оказана му е медицинска помощ и след това е освободен за домашно лечение. Няма данни за употреба на алкохол. Пиян шофьор с 2,3 промила алкохол се..