Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Освен депутати за 51 НС Войнягово избира и кмет на балотаж

В карловското село Войнягово днес гласуват както за народни представители, така и на втори тур за кмет на населеното място. 

Дотук се стигна, след като избраният на местните избори миналата есен кмет Тодор Танковски бе осъден условно заради кражба на печка от пенсионерския клуб. На втори тур днес се явяват Петър Градев, който миналата неделя получи 193 гласа, и Тодор Минковски, за когото гласуваха 156 души. 

В слънчевия следобед в село Войнягово няма много хора по улиците и площада, нито пред секциите, в които хората могат да пуснат своя глас за кмет на населеното място и за народни представители. Според указанията на ЦИК това става в различни секции, които се намират в една сграда, но на различни етажи. 

Според председателя на СИК, която събира вота за кмет на Войнягово, избирателната активност е сходна с тази от първи тур, но малко по-слаба. Няма нарушения на изборния процес. 

Около 150 души бяха гласували до ранния следобед за народни представители във Войнягово. И тук избирателната активност е сходна, като повечето гласоподаватели, които гласуват за кмет на първия етаж, се качват и на втория, за да гласуват за Народно събрание.

След гласувалите и на 2-та вида избори бе и бившият кмет Тодор Танковски, който бе осъден условно за кражба на печка от пенсионерския клуб. Той заяви, че е подкрепил кандидат-кмета, който според него ще работи по-добре за просперитета на Войнягово и допълни, че е пуснал своя вот и за народни представители.

Танковски бе категоричен, че след като му изтече 3-годишната условна присъда, отново ще се занимава с политика, не само на местно, а може би и на по-високо ниво.

По обяд избирателната активност във Войнягово според данните на ОИК е почти 30 %. 

По данни на ОИК - Карлово, към 17.00 ч. избирателната активност нарасна на 58.73 %, което бе с близо 8 % повече от първи тур, когато тя стигна 50.59 %. 
По публикацията работи: Марин Данев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Буквите, които ни правят народ"

През 2025 година България отбелязва 1170 години от създаването на кирилицата. През изминалото хилядолетие кирилицата е претърпяла дълбоки трансформации — от ръкописните букви на монасите до дигиталните шрифтове на съвременността, тя е отразявала както културните, така и технологичните промени на българската  действителност.  Докато азбуката и..

публикувано на 24.05.25 в 15:58

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 23.05.25 в 16:54

Балната дреха трябва да отговаря на характера

Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..

публикувано на 23.05.25 в 16:31

Технически срив на изпита по ИТ, матурата по английски не затрудни зрелостниците

Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..

обновено на 23.05.25 в 16:09
проф. Христо Матанов

България не би оцеляла без православното християнство

"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...

публикувано на 23.05.25 в 15:56