Вярват ли хората на информацията, която им дават таблата по спирките? Според възрастна жена, не може да им се вярва. По думите ѝ най-лошият градски транспорт е в Пловдив. Тя обясни, че времената за пристигане на автобусите "танцуват", а понякога автобуси идват 10-15 минути преди указаното време. На нейното мнение са и други хора.
Според хората в повечето случаи информацията на таблата е точна. Но не винаги. Някои пък казват, че таблата показват точно, но част от автобусите отсъстват в показваната информация. Пловдивчани допускат, че проблемът с таблата от миналата седмица се дължи на смяната на собствениците по линиите в градския транспорт или на съвременните технологии.
Оказа се, че отстраняването на проблема не е толкова лесно и то продължи доста време, а междувременно пловдивчани се върнаха поне с 10 години назад, когато просто си седяха на спирките и дори не се опитваха да гадаят кога ще дойде техния автобус. Според директора на Общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта“ Георги Стоилов екипът на предприятието работи усилено, за да се появи информацията за автобусите на таблата. И това стана - за една част в края на неделния ден, а за друга - днес сутринта (понеделник).
По думите на Стоилов, тъй като таблата са правени по проекта от 2016 година на испанската фирма "Индра", те показват разписанието само на 90 автобуса от градския транспорт, които са оборудвани все още с тази система.
Според него надграждането на тази система тепърва предстои, общината продължава да работи по въвеждането на електронната билетна система и останалите механизми за контрол. Все още обаче няма реално сключен договор за тази част от работата, но се работи по този въпрос.
Стоилов допълни, че продължава работата по въвеждането на електронното таксуване в автобусите с дебитни карти, пластики и мобилно приложение. По думите му специалистите работят по пускането на цялата система от 1 януари.
От общинското предприятие посъветваха пловдивчани да използват и мобилните приложения за информация на движението на автобусите, която се предоставя в реално време.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..