Днес на делото основният прокурор Бойка Лулчева си направи самоотвод. Тя е внесла още на 29 октомври в съда молба за отвеждането си с мотива, че се чувствала заплашена.
Обвинителката смята, че майката на убития Димитър Малинов Атанаска Бакалова следи нея и семейството й и затова се чувствала предубедена. Самата Бакалова отрече това да е вярно.
По делото днес влезе вторият прокурор по делото - Борис Михов, който и друг път е замествал Лулчева и познава обстоятелствата.
С разпит на трима свидетели продължи днес делото, доведени бяха под стража родителите на близнаците Валентин и Борислав Динкови, които до този момент не бяха се явили, въпреки, че бяха редовно призовани. Ще бъде разпитано и последното останало вещо лице.
Според бабата на починалия Митко Минка Малинова, тя няма какво да иска от съдебния състав освен справедлива присъда.
Жената днес се отказа от адвокатката си Евдокия Кемалова и остава страна по процеса, но ще защитава исканията си сама.
Няма го и адвокат Димитър Марковски, който е депозирал становище делото да започне, но да бъде отложено, като експертът да бъде разпитан на следващо заседание.
В момента съдът разпитва приятелката на Валентин Динков Нели Копринкова. Младото момиче обаче помоли да не бъде разпитвана пред медиите и съдът закри процеса, докато продължава разпитът.
Преди две седмици районният съд в Пловдив осъди братята Динкови на по три години затвор, но като помагачи в укриването и бягството на Рангел Бизюрев.

Община Пловдив публикува програмата за коледните празници. През целия месец декември, предстоят празнични събития, както в центра, така и в шестте района на града. Началото е на първи декември, когато кметът Костадин Димитров ще запали светлините на Коледната елха на площад „Стефан Стамбоов“ в компанията на Хора на пловдивските момчета и..
Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..
Между 8:30 ч. и 16 ч. днес се въвеждат ограничения в движението по магистрала "Тракия" в област Пазарджик. Мярката важи за участъка между 55-ти и 66-ти километър в платното за София, където ще се почистват шахти, за да се подобри отводняването. Трафикът поетапно ще се ограничава в изпреварващата лента, като ще преминава в активната. От Агенция..
В Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета Пловдив се включва в кампанията на ООН “Оцвети света в оранжево!“. Тя ще се проведе в един от пловдивските молове и в нея се очаква да вземат участие граждани, общественици и ученици. Целта е да се повиши осведомеността сред населението, че насилието и половото неравенство..
В Пловдив се открива Център за медиация и трансформация на конфликти – МОСТ. Той обединява екип от опитни медиатори и психолози. Официалното откриване ще започне с дискусия на тема „Медиацията като път за трансформиране на конфликти“, която събира авторитетни експерти. В рамките на „Дни на медиацията“, които продължават до петък - 28 ноември,..