Тодор Генчев е самоук художник, млад човек, който вярва,че правиш ли нещо от сърце и душа, резултатът винаги е положителен. Изкуството му преминава от абстракция към модернизъм и е изключително вдъхновяващо. Изложбата "Богат дух" е първата му самостоятелна изложба.
Всичко започва преди пет години, от една пеперуда на гърба на дънково яке, стига до Париж и се връща обратно в Пловдив. Любовта, изкуството и желанието да се развива, да прави нещо по-различно и модерно са онези опорни точки, които го водят по неговия житейски път и този на творец.
„Аз съм цветен човек", казва за себе си Тодор Генчев. Преди време бях направил работилница за дървени къщички, но я преустроих в точното време в малка работилница за рисуване, ателие. В последствие, след известно време, реших да опитам да рисувам и на платно. Така дойде и любовта ми към това. Всичко се получаваше от първия път и реших да комбинирам и дрехи, и платна, и картини. Това да живея и да творя на воля в Париж много ми помогна и ме вдъхнови да рискувам, и в момента, в който се прибрах в България да реша да правя това, което обичам.
Самото рисуване ме кара да се отпусна, да се чувствам себе си, стимулира ме. Хората, които виждта какво правя, също ме вдъхновяват и стимулират. Изложбата ще представи модерно и абстрактно изкуство, съчетание на женски лица с цветя и абстракции, както и картини с животни, които също са моя слабост. Отново абстрактно изкуство. Аз обичам новото, модерното, нестандартното и явно това се харесва и на хората в днешно време. Не си поставям граници и винаги идлизам от зоната си на комфорт, обичам да импровизирам и виждам, че съм на правилния път. Музиката, също, е в сърцето ми. Голяма част от картините са се получили с нейна помощ. Има музика, има картини“, разказва Тодор Генчев.
Сред почитателите на неговите творби е и олимпийският шампион и световен рекордьор по вдигане на тежести Карлос Насар, който вече притежава две платна на Тодор Генчев.
Изложбата „Богат дух“ се открива днес, от 18 часа, в културен център „Елизиум“, в Капана.
Тодор Генчев е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Това сподели Наталия Босолова, директор на Неделното българско училище „Абагар” с филиали в Рим, Нетуно и Ладисполи, след посещението на нейните възпитаници в Стария град в неделя. Обиколката им започна от наскоро експонираната Източна порта на Филипопол – една от трите парадни врати към Античния град, премина през калдъръмените улици а..
Нашият радио-хепънинг продължава да се разразява напук на летните горещини! Истината е, че екипът ни се е отдал на заслужен отдих, но това не означава, че тази събота ще излъчваме само музика. Не. Ще повторим разговор с един от най-добрите сатирици в областта на епиграмата у нас, Георги Кушвалиев, носител на наградата „Крилатият козел“,..
В поредния епизод от рубриката ни "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Таня Лазарова - редактор в екип "Развлекателни предавания и спорт". Изборът на място за срещите ни, и музиката, която слушаме в рамките на рубриката, са на нашите събеседници, а във връзка с 70-тата годишнина на Радио Пловдив, това лято ви срещаме с колеги от екипа. Таня..
Тази събота /2 август/ близо до Пловдив /с.Виница, Първомайско/ ще се проведе детския пленер „Рисувам Вълшебната гора“. Събитието е с начален час 10:00 и ще бъде под ръководството на художника и илюстратор Неделчо Марков - Yantri. Неделчо Марков е възпитаник на АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев" - Пловдив. След като завършва, заминава за..
Баритонът Денис Бояджиев представя своя първи авторски сингъл „ The Judge ”.Талантливият артист ни предизвиква да освободим фантазиите си като създава музика отвъд комерсиалните музикални рамки. “Всичко започна от една книга, „Кървав меридиан” на Кормак Маккарти. Когато започнах да чета ме обзеха толкова много картини, толкова много емоции...