Кампания „Абонирай се за природата“ започва природозащитната организация WWF - България, съобщиха от организацията.
Изчезването на дивите животни е сериал, главната роля в който играем ние, коментират от WWF - България. Те отправят посланието, че изчезването на дивата природа не е кино. От неправителствената организация допълват, че за по-малко от един човешки живот са изгубени 73% от дивите животни.
Данните са от доклада „Жива планета“, публикуван през октомври. За малко повече от половин век сме изгубили близо 3/4 от популациите на гръбначните животни в дивата природа, допълват природозащитниците.
"За съжаление, у нас все още ставаме свидетели на престъпления, които се извършват срещу дивата природа, бракониерства, унищожаване на вековни гори, съсипване на реки и речни екосистеми. Живата природа не е кино, когато нещо в природата приключи, то приключва завинаги! Затова използваме тази стилистика и този тип изразяване. Да обърнем вниманието към природата и необходимостта от истински абонамент, тя има нужда от нашата помощ! " казва Елена Ганчева, ръководител на кампания "Абонирай се за природата", WWF.
Изменението на климата, свръхексплоатацията на природните ресурси, унищожаването на местообитанията, болестите и разпространението на инвазивни видове тласкат екосистемите отвъд техните граници, а това би довело до необратима промяна, която заплашва да дестабилизира обществата и да породи социални кризи, конфликти за ресурси и климатични бежанци, допълват от WWF.
Според еколозите все още има време да бъдат опазени животоподдържащите системи на Земята, да бъдат съхранени горите и да бъде опазен домът на дивите животни.
От WWF предлагат на всички желаещи за станат част от каузата им и от кампанията „Абонирай се за природата“с месечно дарение по избор. Как може да стане това може да се види на dari.wwf.bg
"Всяко куче влиза в живота ни с определена мисия и има отреден смисъл в него. От нас хората зависи дали те ще го осъществят." Думи на Мира Бонжева - автор на книгата "Разговор с куче", сертифициран треньор и пламенен застъпник за добруването на кучетата. Тя е твърдо убедена, че о т нас си зависи дали кучето ще живее помръкнало в своята..
И двамата седяха в хола: тя на любовния стол, той на дивана. Тя го погледна с копнеж. Но той не забеляза. Очите му бяха приковани в телефона. Тя не знаеше какво прави той, дали сърфира в мрежата, играе ли игра или планира. Всичко, което знаеше, беше, че чувстваше, че телефонът привлича повече внимание от нея.... Това е история, която е..
И тази неделя на 16 февруари, “Снимката на нощта” ще бъде интересна и различна. За радост на малките ни слушатели, детската писателка Катя Антонова ще бъде наш гост. Почитателите на поредицата от книги “Феята от захарницата”, ще научат и кога Катя ще се срещне с тях в Пловдив. Слушайте “Снимката на нощта” със Стефи Стаменова от 18.30ч.
Пореден епизод на "Уроци по щастие" във февруарския им вариант, в който разглеждаме предизвикателствата във връзката през 2025г. Днес поставяме въпроса "Познаваме ли себе си?"! Разглеждаме този въпрос с консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева, която разглежда детайлите по темата, споделя от професионалния си опит. Насоки за спраяне с..
Разказваме ви и за терапията с животни - метод за работа с хора с увреждания, и едно анкетно проучване по темата, което провежда Деница Маргаритова. Анималотерапията, известна още като зоотерапия, представлява диагностика или лечение на различни медицински състояния с помощта на животни. По същество, анималотерапията е общо понятие, включващо..