Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адвокатът на Зингаревич поиска информация от българските власти

Антон Зингаревич
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Все още няма официално потвърждение на информацията, че ДАНС е наложила 10- годишна забрана за влизане в страната ни на собственика на Ботев – Пловдив Антон Зингаревич – руски милиардер с израелски паспорт. Днес адвокатите на Зингаревич са изпратили официално писмо до властите с настояване за повече информация.

Днес стана ясно, че адвокатът на Зингаревич Слави Микински, който е и член на УС на Ботев, е изпратил писмо до властите, с които иска повече информация. В него той пише, че са разбрали от медиите за наложената 10- годишна забрана на Зингаревич да влиза в страната и задава три въпроса – на какво правно основание е издадена заповедта, с кой акт на компетентен държавен орган се е случило това и правен ли е опит решението да бъде връчено на адресата. 

Според него докато новината не бъде потвърдена от ДАНС или Гранична полиция това е фалшива новина и тя не се е случила.

Пловдивският депутат от БСП Иван Петков – Бебето, който е член на Сдружение "ПФК  Ботев" заяви, че в ръководството на клуба новината е била потвърдена от адвокати, но отказа да цитира имената им.

Според Иван Петков – Бебето зад наложената забрана могат да се крият лични амбиции и интереси.

"Г-н Зингаревич е човек, който вложи средства, за да реализира мечти на хиляди жълто-черни сърца. Човек, който с лични средства развива “Ботев” Пловдив до европейски равнища. По-фрапиращо е, че действията на силовия апарат вероятно са подтикнати от лични амбиции на политици и бизнесмени, с което ще унищожат положените усилия от страна на г-н Зингаревич и мечтата на хиляди привърженици", заявява Иван Петков.

Той призовава ДАНС да излезе и да информира обществеността с какви действия Зингаревич е работил против интересите на родината ни. "До тогава за нас, които сме зад г-н Антон Зингаревич, той е поредната жертва на самозабравили се бизнесмени и политици, а ДАНС не може и не трябва да бъде тяхна “бухалка”, добавя Иван Петков - Бебето.

От Сдружение "ПФК Ботев" и от Клуб на привържениците на Ботев (Пловдив) също изразиха пълната си подкрепа за бизнесмена.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локомотив потегли към директно изпадане!

Отчайващо слаб Локомотив  продължи негативната си серия в първенството и записа четвърта поредна загуба и общо пети пореден двубой без победа!  По този начин пловдивските железничари почти изгубиха шансове дори за бараж! Мачът на стадион „Локомотив“ в „Надежда“ започна с положение за Локомотив, след като във 2-ата минута Ловро Бизяк центрира по тревата..

публикувано на 28.04.25 в 20:59

Димитър Кузманов с победа на турнира в Австрия

Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен (Австрия) с награден фонд 145 250 евро. Във втория кръг от пресявките поставеният под номер 3 Кузманов се наложи над осмия в схемата Денис Новак (Австрия) с 6:3, 4:6, 6:2. Двубоят продължи два часа и 12 минути. Българинът поведе с 3:1 в първия сет..

публикувано на 28.04.25 в 18:33
Снимка за спомен пред Община Пловдив

Шампионките от ВК Марица вдигнаха двете купи в Общината

Кметът на Пловдив Костадин Димитров прие в сградата на Община Пловдив волейболните шампионки от Марица (Пловдив), които в петък спечелиха рекордна 11-та поредна титла на България. Маричанки носеха и Купата на България, която беше спечелена за 10-ти път и тимът направи своя 9-ти златен дубъл в историята. На събитието присъстваха още председателят на..

публикувано на 28.04.25 в 13:10
Йордан Минков отбеляза гола за Ботев

Ботев и Берое не се победиха - 1:1

Ботев (Пловдив) и Берое завършиха 1:1 в мач от първия кръг от плейофите във втората четворка на  шампионата. Така ЦСКА остана на петото място след победата над Спартак (Варна) с 1:0 в събота. На стадион "Христо Ботев"  двата тима си вкараха по едно попадение в двете полувремена. Домакините поведоха в 17-ата минута чрез Николай Минков.  Крайното 1:1..

публикувано на 27.04.25 в 18:00

Слушайте плейофа Ботев - Берое пряко по Радио Пловдив

С два мача днес продължава първият плейофен кръг в Първа лига. В 15:15 часа Ботев (Пловдив) посреща Берое в битката за петото място, а от 20:30 Лудогорец е домакин на Черно море в двубой от първата четворка. Шампионите ще си гарантират 14-та поредна титла при победа днес. Мачът между Ботев и Берое може да слушате пряко в ефира на Радио Пловдив...

публикувано на 27.04.25 в 10:29