Полицията задържа извършителите на грабеж, извършен в село Белозем през месец юни. Тогава от частен имот чрез взломяване на оградата нахлуват крадци, които задигат 201 хиляди лева и 28 грама златни накити.
След проведена специализирана операция на територията на Видинска и Хасковска област са открити четирима души, обвинени за престъплението. В хода на следствието е установено, че трима от тях са действали след подробна информация от четвъртия за това какви пари и ценности има в къщата и къде ги съхраняват собствениците.
Четиримата за задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои да се прецени спрямо кои от тях ще бъде внесено искане в съда за постоянен арест.
Към момента отнетата сума пари не е възстановена.
Днес завърши рехабилитация на 11-километров участък от автомагистрала "Тракия“ в област Пловдив (от км 108 до км 119) в посока Бургас. В рамките на десет дни без прекъсване бе фрезована старата асфалтобетонова настилка, положена бе полимерна геомрежа, биндер и износващ плътен асфалтов пласт. Ремонтните дейности стартираха на 9 май и бяха изпълнени..
Около 6000 абитуриенти ще празнуват в Пловдив в четирите дни на баловете – от 23 до 26 май. Осигурени са всички мерки за безопасност на движението в града – уверяват от пловдивската полиция. Основно три са пловдивските хотели, които приемат баловете – това са „Санкт Петербург“, „Гранд хотел Пловдив“ и „Тримонциум“. Разпределението на празнуващите..
От Районната прокуратура в Пловдив уточняват, че 59-годишната жена била далечна роднина на обрания 69-годишен мъж от село Старосел. Преди около месец тя го посетила в дома му и откраднала парите, които били в една от стаите. Кражбата била извършена в периода от 22 април до 3 май уточняват от прокуратурата. Подаден бил сигнал в полицията. При..
Пловдивска област е на пето място по заплати в страната. Това показват данните на Териториалното статистическо бюро в Пловдив за първото тримесечие на тази година. Статистиците отчитат намаление при възнагражденията за първите три месеца на годината, в сравнение с последното тримесечие на 2024-та. Най-високи са възнагражденията в столицата –..
Непълнолетен, шофирал без книжка и след употреба на алкохол, е задържан в курорта Пампорово. От полицията в Смолян уточниха, че около 21:40 ч. в събота, полицейски екип е спрял за проверка лек автомобил „Пежо 307“, управляван от 17-годишен жител на Карнобат. Установено е, че младежът е неправоспособен, а при извършена проба с дрегер е отчетена..