Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдят трима, обрали 2,5 млн. лв от банки и ги изпрали в имоти

Бивш ръководител на частен трезор, негов служител и майка му отиват на съд за присвояване и пране на пари, собственост на банкови институции. Срещу тримата е внесен обвинителен акт от Окръжна прокуратура за това, че за период от три години са присвоили близо 2,5 милиона лева, като са прикривали липсите по документи, а присвоените пари "изпирали" в покупка на имоти. 

Единият от тях бил шеф на паричния център на търговското дружество, което съхранявало на склад парите на различни банки и при нужда транспортирало до финансовите институции, с които имало договори, паричните средства. Вторият, замесен в схемата, работел в трезора. Той „изпрал“ присвоените пари, като закупил имоти и автомобили в Брезовско, Панагюрско, Курортен комплекс „Св. Св. Константин и Елена“, както и няколко апартамент в Пловдив. 

В прането на парите съдействала и майка му.  Схемата била разкрита след внезапна ревизия.  Срещу двамата служители на трезора са повдигнати обвинения в длъжностно присвояване в особено големи размери, а майката е с обвинение за пране на пари. По делото предстои да бъде насрочено разпоредително заседание в Окръжен съд-Пловдив. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдивчани продължиха с пазаруването при втория бойкот

Въпреки обявения втори ден на бойкот на хипермаркетите и призивите за подкрепа на малките магазини пловдивчани продължиха да пазаруват.  Рано сутринта дори имаше опашка пред един от хипермаркетите на "Пещерско шосе" преди да отвори.  В съседния хипермаркет паркингът вече се запълваше и доста хора влизаха и излизаха от него – някои с..

публикувано на 20.02.25 в 09:16

Втори бойкот на големите хранителни вериги

Втори  бойкот на големите хранителни вериги и високите цени в тях е обявен за днес в страната.   Призивът на организаторите на бойкота този път е да се подкрепят малките магазини и българските производители.  Въпреки това обаче пловдивчани пазаруваха нормално за ранните сутрешни часове, показа репортерска проверка.  От днес на територията на цялата..

обновено на 20.02.25 в 08:47

Студено време с отрицателни максимални температури

Застудяване започва от днес в страната и се очаква период без валежи, но с ледени дни в много райони на страната, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Обявен е жълт код за опасно ниски температури.  Сутрината е мразовита, а времето е ясно и почти тихо.  Минималнит темератури са от минус 14 до минус 8 градуса...

обновено на 20.02.25 в 07:35

Пазарджик е домакин на форум за култура и туризъм

Дискусия на тема "Бранд Пазарджик. Модерният разказ за култура и туризъм" организират днес община Пазарджик и общество "Културно наследство".   Неправителствената организация е представител на най-голямата европейска организация за опазване на културното наследство Europa Nostra.  Форумът събира  ключови фигури от сферата на културата, туризма,..

публикувано на 20.02.25 в 07:34

Студенти, ученици и преподаватели отбелязват деня на антропологията

Катедрата по етнология към Философско-историческия факултет на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" чества Международния ден на антропологията.   В няколко инициативи ще участват студенти, докторанти, млади учени, преподаватели, а също и ученици и приятели с интерес към науката за развитието на човечеството. Програмата включва..

публикувано на 20.02.25 в 07:17