Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пострадалите в катастрофа край "Певците" са стабилизирани

Стабилно е състоянието на тримата младежи, които оцеляха след тежка автомабилна катастрофа на Подбалканския път край карловското село Иганово. Те са с травми на главата и врата. Настанени са в различни отделения за лечение и наблюдение.

Това съобщиха от пловдивската университетска болница „Св. Георги“, където са настанени. Други двама, който също са били в колата, загинаха. 

Припомням, че тежкият инцидент стана снощи в 22:30 ч. край ханче „Певците“ на Подбалканския път. Тогава лек автомобил "Мерцедес", с който се придвижвали петима младежи на 18 и 19 години, се преобърнал при неизяснени за сега причини. Очевидци се притекли на помощ и от колата били изведени трима от пътниците, когато тя внезапно се запалила. 

Пристигналите екипи на противопожарната служба потушили огъня, а при огледа вътре са открити телата на другите двама.

По непотвърдена информация и петимата са работели в лагерния завод в Сопот. При инцидента са се връщали от работа. Този ден са били втора смяна. 

По случая е образувано досъдебно производство в сектор "Разследване на престъпления по транспорта".





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Д-р Красимир Вальов временно оглави МБАЛ "Свети Мина"

Бившият ръководител на Комплексния онкологичен център д-р Красимир Вальов ще управлява временно МБАЛ „Свети Мина“ до назаначаването на титуляр,  реши днес Общинският съвет.  Постът на управител  остана вакантен след като изненадващо оставка подаде д- р Калин Калинов. В мотивите си той изтъкна лични причини. Оставката му дойде година след като бе..

обновено на 06.11.25 в 17:39

Съдът поиска ново разследване на прокуратурата за футболния хулиган Кълвачев

Пловдивският районен съд гледа следобед преписката по Указа за борба с дребното хулиганство по действията на 39-годишния Владислав Кълвачев, обвинен за хвърлената бутилка по вратаря на "Ботев". Наказанията по този указ са административни - глоби. На заседанието Кълвачев отрече да е хвърлил бутилка на мача, като заяви, че на снимките и на..

публикувано на 06.11.25 в 17:37

Министър Вълчев откри две обновени училища в Пещера

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев откри две напълно обновени училища в Пещера – Обединено училище „Любен Каравелов“ и Средно училище „Св. Климент Охридски“. Той подчерта, че съвременната образователна среда е ключова за мотивацията на децата да учат и развиват уменията си. Вълчев припомни, че още преди пет години държавата е..

публикувано на 06.11.25 в 17:02

ОбС прие изграждането на мегакомплекса в квартал "Филипово"

Общинските съветници на Пловдив одобриха изграждането мегакомплекса в квартал "Филипово". След бурен дебат предложението бе прието с 28 гласа „за“, 11 „против“ и 7 „въздържали се“. Така в Пловдив ще има нов голям жилищен комплекс в кв. „Филипово“. Предложението влиза в общинския съвет за втори път след като през февруари беше оттеглено от кмета..

публикувано на 06.11.25 в 14:29

Пловдивският бизнес не одобрява проекта за държавен бюджет

Сдружение „Бизнесът за Пловдив“, което обединява значим кръг от работодатели, предприемачи и инвеститори от региона изрази несъгласие с публикувания проект на държавен бюджет за следващата година.  Вместо да осигурява стабилност, предвидимост и стимули за икономическа активност, финансовата рамка акцентира върху краткосрочно политическо успокояване..

публикувано на 06.11.25 в 14:13