В България инициативата за включване в тази световна седмица е на неправителствената организация "Джуниър Ачийвмънт", а акцентът тази година е поставен върху храната и нейното бъдеще.
От "Джуниър Ачийвмънт" са подготвили интересни конкурси, иновационни лагери и други дейности за учениците и децата, разказа регионалният мениджър за Пловдив Елена Якова.
За учениците в предучилищна подготовка и начален етап конкурсът под надслов "Храната на бъдещето" ще даде възможност на най-малките да творят и изразяват идеи за бъдещето на хранителните иновации.
Учениците в гимназиален етап ще могат да участват в конкурс-предизвикателство "Бъдещето на храната: "Иновации и устойчивост", като ще изследват идеи за устойчиво и иновативно бъдеще в хранителния сектор.
Предвижда се и уебинар на тема "Умения на бъдещето: Умението да комуникираме ефективно", който ще подчертае важността на комуникацията като ключово умение в съвременния свят. Уебинарът ще се проведе утре следобед.
Няколко училища от Пловдив и областта досега са подали заявка за участие. Това са Професионалната гимназия по битова техника, СУ "Паисий Хилендарски", Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника, с която "Джуниър Ачийвмънт" е партньор и по други програми, като например "Учебна компания", както и ДГ "8 март", в която работят доста проактивни учители. Има заявки също от училища в Асеновград, Стамболийски и Раковски.
Крайният срок за заявки за участие от местните учебни заведения е днес.
След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...