Ще останем на магистралата, докато исканията ни не бъдат чути. Това заяви пред колегите си преди да тръгнат Диян Станев, председател на Асоциацията на таксиметровите водачи в Пловдив.
Според тях вече има техни колеги, които са платили първите вноски от повишените застраховки “Гражданска отговорност”, като в повечето случаи става дума за минимум 200 лева първоначална вноска.
Коментирайки факта, че Комисията за защитата на конкуренцията се е самосезирала по случая и ще решава дали да образува производство за евентуално картелно споразумение утре, председателят на Асоциацията на таксиметровите превозвачи Диан Станев заяви, че това може да стане още днес и някой а пробва да реши проблема.
Станев допълни, че след разговорите с депутати от различни политически сили, те са обещали, че ще предприемат законодателни промени. По думите и след този развой на нещата, те взеха решение да освободят магистралата.
Таксиметровите шофьори остават в стачна готовност, докато не бъдат изпълнени исканията им
Шествието с над 1000 автомобила тръгна преди обяд от булевард "Марица" до Железния мост и блокира движението по маршрута си. Образуваха се огромни задръствания, пешеходците също изчакваха преминаването на колоната. С клаксони и развити трибагреници таксиметровите шофьори протестират срещу увеличението на застраховката "Гражданска отговорност", а на магистралата разпънаха и барбекю. Протестът е под надслов „Не на застрахователния рекет срещу таксиметровия бранш“. Те настояват да бъде наложен мораториум върху застрахователни премии, а застрахователите да обявят публично анализите, на базата на които вдигат застраховките.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..