Прокуратурата в Пловдив ще поиска от съда днес арестуваните в Скутаре и Царацово петима контрабандисти на рекордно количество цигари да останат за постоянно в ареста. Тази седмица в двете села бяха разбити две свързани помежду си депа за цигари без бандерол. Намерената контрабандна стока при двете акции е за рекордните за страната почти 11 милиона лева.
Неплатеният акциз общо е за 5,3 милиона лева. Преди съдебното заседание наблюдаващият прокурор Димитър Пехливанов съобщи, че един от задържаните българи е направил самопризнания и разкрил схемата на действия на контрабандния канал. При акцията в Скутаре бяха арестувани четирима души – двама българи, словак и украинец, а в Царацово – един българин, като за национално издирване е обявен още един.
Всички са криминално проявени за предишна контрабандна дейност, но досега не са осъждани. Ако обвиненията към тях бъдат доказани ги очаква затвор до 8 години. Задържаните цигари са от популярни марки с гръцки надпис за здравно предупреждение на кутиите. Към момента не е ясно къде са произведени цигарите и дали са предназначени за износ.
След близо пет часова проверка жандармерията освободи входовете на Община Пловдив, които бяха завардени от рано тази сутрин, заради проверка на Европрокуратурата. Бусовете на жандармерията, бяха изтеглени малко след 13.30 часа. Проверяващите също излязоха от сградата на Община Пловдив с иззети от там документи. Европокуратурата влезе в..
В добронамерен тон е преминала срещата на медици от УМБАЛ-Пловдив с министъра на здравеопазването д-р Силви Кирилов, съобщиха участници в разговора. Те изложиха пред него своите аргументи за това, че не е необходимо да се правят промени в ръководството на здравното заведение, тъй като досегашният директор д-р Динчо Генев е успял да изведе лечебното..
Пловдивчанин оказал съпротива на нападателите си, които му взели 165 лева. Дръзкият грабеж станал посред бял ден в Столипиново. Тримата биещи се били забелязани от полицаи от Шесто районно при патрулиране в квартала. Униформените се намесили, за да прекратят физическата саморазправа между тях. При изясняване на ситуацията се оказало, че единият от..
Съставът на общинските съветници в Пазарджик ще бъде частично подновен, тъй като има данни, че преференциалният вот за Христо Вълков от партия "Възраждане" е манипулиран. Става дума за надписани 114 преференции в негова полза при компютърната обработка на данните от гласуването на 12-ти октомври. ЦИК поиска допълнителна информация и от фирмата..
Жандармерия заварди тази сутрин в началото на работния ден сградата на Община Пловдив. Пред входа на Общината са застанали двама жандармеристи, които не допускат всички желаещи да влизат в сградата, а от страни са спрени три специализирани коли на жандармерията. Според неофициална информация в Община Пловдив тече проверка на Европрокуратурата за..