„Изпълнителите са поели ангажименти към самото министерство на регионалното развитие и благоустройсвото. Затова самото министерство ще определя санкциите, ако линейните графици не се спазят“, каза Димитров.
Районният кмет на „Южен“ Атанас Кунчев обясни, че в отсечката до Затвора вече е положена тръбата за обратната и правата вода.
„Там вече е асфалтирано до Техникума по машиностроене. От миналата седмица вече слагат бордюри в посока към Затвора. Целта е до 31 януари да асфалтират до улица „Димитър Талев“. Тази седмица трябва да асфалтират от улица „Болград“ до „Стефан Стамболов“, изцяло улицата да е готова. Там вече са положени и обратната и правата вода. И в момента от „Болград“ към Коматевско шосе вървят с полагането на голямата тръба. Идеята е до 31 януари те да излязат на Коматевско шосе“, обясни Кунчев.
Кметът Костадин Димитров подчерта, че Община Пловдив настоява за спазването на договорените в МРРБ линейни графици.
Обществена поръчка за мултифункционална зала на ЕГ „Пловдив“ обяви общината. Тя е на стойност 12 млн. лева, като цената е за проектиране, изграждане и надзор. Заданието включва проектиране и изграждане на залата с пристройка с обслужващи помещения, лекоатлетическа писта с полиуретанова настилка, футболен терен с омекотяваща подложка и..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се..
През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..
От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..
Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат. Това се вижда на скрийншот от видео пред къщата на Валентин Ашиков на улица „Георги С. Раковски". Мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на Ашиков. През последните години сме нямали движение на мечки в района, това е първата, която се..