„Обществото или отхвърля идеята за гласуване, или получаваме разбит парламент, но резултатът е един и същ – задачите не се изпълняват“, коментира Бабикян.
Според него демокрацията в страната функционира на „феодален принцип“, който не отговаря на представата на българите за демокрация. Политическите сили остават разделени, като „партиите от миналото създадоха корупцията и направиха живота на българите нетърпим“, а факторите на промяната не успяват да се справят със ситуацията.
„Смешно е да мислим, че тези, които са създали системата, ще я променят в ущърб на себе си“, подчерта той. Бабикян допълни, че разединението на политическите сили прави невъзможно създаването на ефективна управленска коалиция.
Той отбеляза, че сегашната политическа ситуация затруднява ефективността на възможните протести. „Сега уличните протести няма кого да свалят – служебното правителство или предишното на „сглобката“? Протестите са смислени, когато трябва да се събори една система, но не и когато трябва да се изгради нов дом.“
Той посочи, че настоящата власт се концентрира около ГЕРБ и Делян Пеевски „с подкрепата на президента Радев“, което допълнително усложнява политическата обстановка, защото настоящото управление е сурогатно.
Според Бабикян, нови избори няма да променят ситуацията: „Един нов вот изглежда като тъпо начинание. Вече няколко пъти го правим, но това не променя средата.“
Алтернативата, твърди той, е в създаването на широка гражданска коалиция заедно с партиите, искащи промяна. Тази коалиция трябва да бъде заявена още преди изборите и да се фокусира върху борбата с корупцията.
„Мафията няма как да бъде преодоляна с половинчати мерки и усмивки“, категоричен е Бабикян.
В заключение той отбеляза, че в цивилизования свят политическите кризи често водят до смяна на лидерите в партиите. „Лидерите трябва да отстъпят назад и да дадат шанс на някой по-талантлив да работи.“
Арман Бабикян подчерта, че не бива вината за ситуацията да се хвърля върху избирателите, а върху политиците, които трябва да поемат отговорност и да покажат реална воля за промяна.
Преждевременно е да говорим, че партия "Продължаваме промяната" (ПП) си отива, но нанесеният удар по нея е много силен. Това заяви в програма "Точно днес" политологът и университетски преподавател доц. Борис Попиванов . Според него, този удар е доста по-силен, защото ПП е може би единствената партия в този парламент, която при създаването си..
Пампорово е домакин на Втора национална научна конференция за климатолечение " Ролята на климатолечебните курорти за здравето – примерът Пампорово ". Събитието се организира от Министерството на туризма и Община Чепеларе. Целта на двудневния форум е да подчертае възможностите на курортния комплекс Пампорово и региона в климатолечението и да даде..
Оставката на Кирил Петков като политическо действие, според мен, е един достоен акт. Един лидер трябва да постъпва по този начин, когато има сътресения. Особено когато те са свързани с корупция. Както се разстресе не само цялата партия, но и цялата държава, това е отговорното действие. Тук не виждам. Това заяви в интервю за Радио Пловдив..
Четирима души получиха званието „Добър човек“ в рамките на 14-тата кампания „Пловдив – град на доброто“. Те бяха наградени от кмета Костадин Димитров на церемония в Заседателната зала на Община Пловдив. В категорията „ Добротворчество “ бе отличен Галин Видев за организираната от него акция „Дари предмет не за смет“ в помощ на болни..
Как подадената оставка на Кирил Петков като съпредседател на "Продължаваме промяната" и като депутат ще се отрази на процесите вътре в коалицията и на политическия живот в страната, коментира в програма "Точно днес" социологът доц. Алексей Пампоров. Според него това е доста закъсняла оставка, която Кирил Петков може би е трябвало да подаде още преди..