Кметът на Пазарджик Петър Куленски призова тази вечер гражданите да се съберат пред сградата на полицията, за да протестират срещу задържането на общински съветник.
Самият той е пред сградата на институцията заедно с десетки граждани.
"Призовавам всички, които имат смелостта да се нарекат свободни пазарджиклии, които искат да живеят в свободен град с демократично управление – присъединете се към нас! Това е марш за свободата!“ – призова в социалните мрежи Куленски.
Мирослав Стоянов, говорител на пазарджишката полиция, потвърди, че на границата с Турция е задържан човек, обявен за общодържавно издирване, без да уточни името му, нито причината за издирването му. Стоянов допълни само, че по случая има образувано досъдебно производство.
Според пазарджишки медии става дума за Искро Бейков от НДПС. Той не се е явил като свидетел по делото за търговия с гласове и затова бил обявен за общодържавно издирване.
Днес ОбС в Пазарджик не събра кворум, за да проведе заседание. Според кмета Куленски именно с гласа на задържания общински съветник кворумът щял да бъде осигурен, за да бъдат взети решения, с които общината да не губи пари.
Областният управител на Пловдив Христина Янчева е изпратила писма до кметовете на общини да предприемат всички необходими действия за защита на населението заради очаквано влошаване на метеорологична обстановка. По данни на Оперативното звено в Министерството на околната среда и водите прогнозата на НИМХ за утре e издадено предупреждение от втора..
Ограничен и изцяло под контрол е пожарът в землището на град Ветрен в Пазарджишко. Огънят е ограничен само в едно дере, което е обградено от екипи на пожарната. Няма опасност нито за близката база за съхранение на горива, нито за населеното място, съобщи говорителят на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов. Огънят не е засегнал горски площи, основно са..
28 огнища на шарка по дребните преживни животни са открити в област Пловдив. От тях 11 са ликвидирани, а още 7 в момента се обработват. Най-тежка е обстановката в общините "Марица" и Първомай. Усложнено е положението и в общините Раковски, "Родопи", Садово, Асеновград и Пловдив. Първите три огнища бяха разкрити в първата седмица на..
Пожар край Ветрен. Четири екипа на Пожарната и горски служители се борят с пламъците, които опасно са приближили намираща се в съседство база за съхранение на горива. Опасността е предотвратена, увери говорителят на полицията Мирослав Стоянов, като уточни, че гасенето на пожара продължава, за да не стигне той до горския фонд. На място е..
Монсеньор Румен Станев застава временно начело на Софийско-пловдивската епархия на католическата църква. Това става след като папа Лъв XIV е приел оставката на досегашния духовен ръководител на католиците в Южна България монсеньор Георги Йовчев. Той се оттегля, тъй като е навършил 75 години. След тази възраст единствено понтификът може да му..