Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

КТ "Подкрепа" защити БАБХ и поиска ликвидиране на чумата във Велинград

Призив до премиера, вътрешния министър и главния прокурор за незабавни действия за възстановяване на държавността и в защита на служителите на БАБХ да изпълнят ангажиментите си за ликвидиране на огнището на чума във Велинград изпрати КТ «Подкрепа». 

В декларация те обясняват, че на 4-ти и 5-ти декември колегите им от Агенцията в Пазарджик са били възпрепятствани,  нагрубявани и нападнати от агресивни протестиращи. На четвърти декември е задържан служебен автомобил на БАБХ-Пазарджик, който е превозвал 20 литра дезинфектант, а пътуващите в него са били  принудени да  се оттеглят без автомобила и то с помощта на полицията, като са подложени на унижаващи действия - залепване на парични банкноти на предното стъкло, псувни, клетви, закани, заплахи за личната им сигурност и тази на семействата им. 

От Подкрепа декларират, че нападението е заснето и клиповете са разпространени в социалните мрежи. На следващияден, 5 декември,ръководството на ОДБХ и служители правят опит да приберат автомобила, но следва вербална атака, спиране на колата, качване на  капака, отваряне на вратите и удар на служител от ОДБХ Пазарджик. Полицията реагира и успява да освободи колата от  протестиращите и така служителите се връщат в Пазарджик, където им е оказана медицинска помощ . Ръководството на ОДБХ Пазарджик вече е подало сигнал по този повод до Окръжна прокуратура Пазарджик.

Синдикалистите заявяват, че протестиращите във Велинград са механичен преносител и разпространител на инфекцията и  следва да бъдат поставени под карантина и да нямат право да напуснат огнището. Според Подкрепа, тъй като ръководството на БАБХ и органите на реда,  не са в състояние да защитят служителите, те настояват за спешната намеса на премиера и на вътрешния министър.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Скаутски игри забавляват малчуганите в градска среда

Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..

публикувано на 18.05.25 в 08:57

Започва Международният фестивал на камерната музика в Пловдив

Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив.  Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство  "Добрин Петков".   Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..

публикувано на 18.05.25 в 08:44

Никол Гаджева е новата Царица на розата в Карлово

Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово.  Тя е на 16 години и учи в СУ „Христо Проданов“. Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на пл. „20-ти юли“ в Карлово.  Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..

публикувано на 18.05.25 в 08:23

Символичен протест на музейните работници и Ден на отворените врати

Символичен протест за по-високи възнаграждения ще проведат тази събота 17 май специалистите от музеите и галериите в страната.  В недоволството, организирано от КТ „Подкрепа“, ще се включат и работещите в Природонаучния музей. Имаме искания за увеличаване на основният държавен стандарт с 20%, а не както е заложено в бюджета 6,49% -..

обновено на 17.05.25 в 12:16

Откриха труп в Марица

Труп на около 40-годишен мъж е открит в река Марица, в близост до моста на УХТ.  Тялото е било открито преди обед от доброволци, които почиствали речното корито.  На място има полиция. По първоначални данни по тялото няма данни за насилие. Засега друга официална информация за инцидента няма.

публикувано на 17.05.25 в 12:09