Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Локо загуби с 1:2 у дома от Берое

Пропадането на "черно-белите" продължава
Снимка: ПФК Локомотив Пловдив

Локомотив (Пловдив) продължи с негативната си серия в Първа лига, след като загуби с 1:2 у дома от Берое.  На "Лаута" "смърфовете" не успяха да спечелят в 13-и последователен мач.

Леандро Годой откри за гостите още в 6-та минута с 12-ия си гол от началото на кампанията и пети само в последните две срещи на Берое след четирите във вратата на Ботев (Враца). Алберто Салидо покачи на 2:0 в средата на втората част, а силите на домакините стигнаха само за почетен гол, дело на Димитър Илиев от дузпа в 83-та минута.

За Локомотив това бе пета поредна загуба в първенството, като тимът е едва 14-и, на пет точки от дъното. Берое е вече на точка от топ 5, заемайки седмата позиция с 30 пункта.

Двата отбора ще се изправят отново един срещу друг в петък, 13 декември, в последния си мач за календарната година, но този път срещата е от осминафиналите за Купата на България и ще се играе в Стара Загора.


По публикацията работи: Йордан Данчев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съдийски назначения за мачовете от 20 кръг в Първа лига

8 февруари 2025 г., събота, 15:00 ч. ПФК Черно море - ПФК ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1926 ГС: Мариян Георгиев Гребенчарски АС1: Тодор Василев Вуков АС2: Петър Велизаров Митрев 4-ТИ: Михаел Петков Павлов ВАР: Венцислав Георгиев Митрев АВАР: Ивайло Красимиров Ненков СН: Ахмед Яшар Ахмед 9 февруари 2025 г., неделя, 14:30 ч. ПФК Ботев АД..

публикувано на 06.02.25 в 18:03

Марица играе два мача във Варна

Марица (Пловдив) ще изиграе два мача във Варна тази седмица, след като двубоят с Перун (Варна) беше изместен. Срещата от 14-ия кръг между Марица и Перун ще се играе на 7 февруари (петък), от 16:00 б.в. в залата на Първа езигова гимназия във Варна. На следващия ден – 8 февруари (събота), от 16:00 б.в. е двубоят срещу ДКС Варна (Варна), който ще се..

публикувано на 06.02.25 в 17:57

Провериха „Колежа“, безопасен е и готов за международни срещи

Междуведомствена комисия провери стадион  „Христо Ботев“ по Закона за опазване на обществения ред. Колежа е безопасен и готов за международни срещи, гласи становището на комисията.  В нея участваха представители на областната и общинската управа, ДАНС, полиция и пожарна.  По време на инспекцията беше направен оглед на цялото съоръжение – трибуните и..

публикувано на 06.02.25 в 16:22
Ботев (Пловдив) отнесе глоба от 5300 лева

"Жълто-черните" с глоба от 5300 лева след мача за Суперкупата

От Дисциплинарната комисия на БФС наказаха Ботев (Пловдив) заради поведението на привържениците си на финала с Лудогорец за Суперкупата. Клубът е глобен общо с 5300 лева заради различни провинения. Ето и решението: "По доклад – окончателни и не подлежащи на обжалване За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от..

публикувано на 05.02.25 в 17:26
Новара - Марица 3:0 в първи четвъртфинал за Купата на ЦЕВ

ВК Марица загуби с 0:3 като гост на Новара

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) загуби първата си среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) с 0:3 (25:20, 25:!3, 25:19) гейма. Двубоят се игра в зала „Игор Горгондзола“ в Новара. Домакините поведоха с 6:4, но маричанки успяха да изравнят при 11:11. С отлична игра от..

публикувано на 05.02.25 в 09:32