Политическата година донесе поредните избори, също трудни разговори на партиите в НС и очакване за ново управление, което е възможно да стане факт през януари. Какво събира и разделя политическите сили днес, коментираме с политолога д-р Теодор Славев.
"Българската Коледа" е с репортаж от Пазарджик, Невена Петрова разказва за малкия Кубрат Биволарски, но когото инициативата помага за терапии.
УМБАЛ "Пълмед" в Пловдив провежда от 16 до 20 декември безплатни прегледи за кожни алергии, говорим с доц. д-р Румяна Янкова, ръководител на Центъра по алергология и дерматология в болницата.
И още от темите "Точно днес":
Пловдивски исторически форум ще се проведе днес в Пловдивския университет, повече за научните четения очакваме от новия ръководител катедра "История и археология" доц. д-р Димитър Димитров.
По Радио Пловдив представяме най-новия роман на издателство Жанет 45, Виолета Радкова написа "И леглото ни е зеленина", говорим с нея в зона култура, след 09:00 часа.
"Добро утро, ден!" е с Димитър Бришимов, главен инспектор в Пловдивската пожарна, един разговор с него на Паолина Комсалова, който започва от избора му да стане пожарникар.
Слушайте ни, в понеделник, от 06:00 до 09:30 часа!
Законът за агрохранителната верига, от който се очаква да сложи в ред пазара и да защити труда на производителите, вече е качен за обществено обсъждане. Какви са шансовете той да изпълни очакванията и на потребителите? Питаме по темата Цветан Цеков –председател на браншовата камара „Плодове и зеленчуци“ и съпредседатетел на Българската аграрна..
Активна подкрепа получи днес от българските държавни институции Люпчо Георгиевски, председател на заличения от властите в Република Северна Македония български клуб „Иван Михайлов“, който получи и условна присъда от съда в Битоля. Георгиевски се срещна с президента и с външния министър, ще участва и в заседанието на Комисията по европейски въпроси..
Днес Ви срещаме с талантливите деца на България, които не искат да бъдат известни, а просто искат да бъдат чути! Представят ни "Животът", такъв какъвто е през техните очи! Не за лайкове или от суета, а защото вярват в себе си, в това, което правят, и имат смелостта да казват на глас онова, което възрастните често не смеят. На 29 юни (събота),..
Вторник сутрин с важните теми и коментари на събитията до 9.30 часа и преди слънцето да вдигне градусите. Говорим за еврото, инвитро и младите семейства, за младите и Европа, за поезия и за изобразително изкуство. В помощ на потребителите - какво трябва да знаем за онлайн търговията след въвеждането на еврото. Говорим с Габриела Руменова от..
За еврото продължаваме да говорим и в началото на новата седмица - не само като предимства и недостатъци, а и като подготовка, очаквания и пряко отражение върху ежедневието ни. Започваме следобедната програма "Ден след ден" с разговор по темата с икономиста Петър Ганев. Към него добавяме и акценти за малката потребителката кошница, която ще следят от..