Осем дни преди Рождество Христово усещаме празничния дух, който обаче не може да тушира напиращото напрежение, свързано финансите. В утрото точно днес ще чуете:
Очаква ли ни трудна финансова 2025-та година и как очертаващата се дупка в държавния бюджет ще повлияе върху всички българи? Отговорите търсим от финансовия анализатор Светозар Гледачев, който кани на среща пловдивчани в галерия „Резонанс“.
Колкото и мрачни да са прогнозите, свързани с доходите ни, традиционно всеки иска да зарадва близки и познати с красиви подаръци. А в Пловдив се открива поредното зимно издание на базар „Капана“, в което ще се включат над 240 творци. Повече за него ще научим от организатора Никола Сивков.
Ще говорим и за напрежението сред работниците от затворения завод „Монди“-Стамболийски, които ще протестират пред Министерски съвет. Какви конкретни искания отправят те към управляващите – това ще научим от Стоян Марински, който е част от Инициативния комитет в предприятието.
В рубриката „Евранет +“ ще чуете репортаж на Виолета Ашикова за предстоящото заседание на Съвета на ЕС по външни работи, на което ще се обсъжда налагането на допълнителни мерки срещу властите в Грузия заради потъпкването на протестите и опозицията там.
В зона „Култура“ ще ви поканим на изложбата на Атанас Москов в галерия „Възраждане“, а с него ще ни срещне Веселина Пеева.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица ни гостува Димитър Бришимов, главен инспектор от Пловдивската пожарна.
Лятото великодушно реши да поотпусне жарката си прегръдка около Пловдив, даже позволи на дъжда малко да понамокри и поразхлади. Леко. Обитателите на града под тепетата обаче не се отпускат и бдят с пръст над дистанционното на климатика.Те имат дългогодишен опит с капризите на времето и знаят, че всяко отстъпление на жегата през август е само..
Министерският съвет прие разпореждане за образуване на „Магазин за хората“, определен е и Съвет на директорите на дружеството. Първият магазин ще отвори врати пред септември в област Пловдив в партньорство с Централният кооперативен съюз. Скептично, критично, иронично бе посрещната вестта за подобни търговски обекти още преди месеци. Възможно ли е те да..
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Как плануваме лятото, и споделяме ли плановете си с околните, или пази суеверно тайна за всичко? С този въпрос обединяваме темите в днешното издание на "Вход свободен"! В "Уроци по щастие" продължаваме темата за качествената почивка, а днес очаквайте конкретни идеи и напътствие от консултанта ни психолог и семеен терапевт Петя Георгиева. В "За и..
Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските..