Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изложба "Малък формат" откриват в галерията на ДПХ

Тази вечер от 18 часа е откриването на изложба "Малък формат", в галерия "ДПХ", на бул. "Цар Борис III Обединител" 153. Изложбата е организирана около концептуалната рамка, работите да бъдат с размер до 30/30/30 см.

Малкият формат може да бъде обхванат с поглед изцяло от близка дистанция. Той предполага приближаване, вглеждане. Въздейства чрез своята достъпност за окото и създава чувството за интимност и близост. Той е непосредствен за правене, не е капризен по отношение на условия на работа, може да се работи бързо, в паузите между големите проекти. А може и да бъде фокус в творчеството на автора, да бъде любим избор, и стремеж да бъде създаден малък свят, който е по размер на човека.

В изложбата участват над 40 автори, с общо над 60 работи: живопис, графика, рисунка, скулптура, N форми. Камерният характер на творбите дава възможност добре познати автори да бъдат "видяни" в друга светлина.
По публикацията работи: Живка Танчева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Д-р Дулитъл" на сцената на Кукления театър

„Доктор Дулитъл“ е най-новото заглавие в афиша на Пловдивския Куклен театър, като премиерата на спектакъла ще бъде в петък, 7 февруари. Да ни срещне с доктора, който знае езика на животните,  си е наумила младата режисьорка Ния Ялъмова, която прави своя дебют като постановчик. Един ден в дома на Доктор Дулитъл пристига вест..

публикувано на 04.02.25 в 15:43

„Сигна“ представя живопис на Николай Рогачев

Изложба живопис на Николай Рогачев се открива в пловдивската галерия „Сигна“. Художникът се представя с 25 платна, съобразени по размер и характер с бутиковото пространство на галерията. „Във всички негови картини се усеща самочувствието му на жител на един от най-древните градове в Европа.  Многопластовият археологически феномен се разпъва..

обновено на 04.02.25 в 10:11

Росен Марковски гостува с „Ментални портрети“ в Пловдив

Художникът Росен Марковски представя голяма живописна изложба в Пловдив. Официалното откриване е тази вечер, 4 февруари, в Зала „2019“ на Градската художествена галерия.  Експозицията носи заглавието „Ментални портрети“и е вдъхновена от жените в живота му. Художникът рисува това, което живее. Кафе, тютюн и лавандула. Отпечатъци от срещи,..

публикувано на 04.02.25 в 06:57

Поезия на Александър Христов в клуб „Петното на Роршах“

Талантливият млад поет Александър Христов гостува в Литературен Салон "Spirt & Spirit" – Пловдив. Тази вечер той ще представи новата си, четвърта поред стихосбирка „Не“.   Модератор ще бъде Ренета Бакалова, редактори с Валентин Дишев на стихосбирката. Срещата се организира от "Spirt & Spirit", "Пловдив чете" и издателство "Скрибенс" в клуб..

публикувано на 04.02.25 в 06:44

Театралите твърдят, че МК има изкривена картина за финансите

Асоциация на куклените театри АКТ-Унима, България, Асоциация на работодателите в театралната област, Българска асоциация на работодателите в областта на културата и Съюз на артистите в България отправиха апел към министър-председателя, министъра на културата, председателя на Народното събрание и председателя на Комисията за медии и култура...

публикувано на 03.02.25 в 16:56