"Това е един проект, в който истински коли са трансформирани в много реалистични симулатори. Качвате се в истинска кола и имате възможност да усетите физиките, които бихте усетили на пътя в реални условия", обясни победителят. Според Любомир, неговият проект може да бъде полезен както на начинаещи шофьори, които искат да добият смелост на пътя, така и на професионални пилоти.
Възрастовото ограничение за ползването на симулатора обаче е минимум 16 години.
Преди време, воден от смела авантюристична идея, амбициозният Любомир решил да "атакува" с предложение самият Илон Мъск. С дълга кореспонденция през платформата на тогавашния "Туитър" българският иноватор храбро заявил на най-богатия човек в света, че иска да заеме някои от неговите "лого" символи за нуждите на своите софтуерни разработки в сферата на видеогрите.
След известно колебание Мъск му отговорил - смело да краде всичко което му харесва, пък той "вероятно нямало да го съди".
(Според вещи в международното право, това можело да означава, че великият милиардер вероятно смята да изчака, докато българският младеж го настигне по доходи и тогава вече да реши да го съди - шеговито коментира младият предприемач.)
Чекът за 10 хиляди лева беше връчен на победителя от Николай Бухалов, заместник-кмет по спорт и младежки дейности на град Пловдив. В надпреварата на конкурса участваха общо 15 проекта, внимателно прегледани и оценявани от експертно жури.
Второто място заслужи Гергана Маровска, доктор по органична химия, с проект за създаване и производство на ефективен и екологично чист препарат за почистване под формата на таблетка.
Третото място си поделиха Виктория Паскалев и Ивелин Рашков. Младата дама спечели с проект за жени - които карат мотори, а Ивелин Рашков бе отличен за организирането на „хибридна агенция за дигитални видеа, която спестява разходи и повишава качеството на продукта.
Конкурсът "Млад предприемач" на Пловдив има за цел да стимулира креативното мислене на младите хора и да подпомогне тяхното развитие, подчертават организаторите. Според тях предприемачеството е ключов двигател на икономическия и социален прогрес. За младите хора то предоставя възможност не само за личностно развитие, но и за принос към обществото чрез иновации.
Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се в следващите три месеца парламентарните групи да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя. Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..
Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари. Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..
Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...
В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година - кое е новото и къде са заложени..
„Мога да кажа с една дума-разочарование“. Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..