Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – през призмата на 2025 година

| обновено на 01.01.25 в 13:50

В първото работно утро на 2025 година – какво ще ни донесе тя? Основен въпрос за много от българите, а „Точно днес“ ние ще се опитаме да дадем отговорите с нашите събеседници:

Кметът на Пловдив Костадин Димитров ще бъде първият ни делови събеседник в новата година. С него ще говорим за очакванията да се случат по-хубави неща за града, които да направят живота на пловдивчани по-приемлив. Очаквайте един откровен и обстоен разговор минути след осем часа.

Питаме и каква ще бъде политическата 2025 година не само във вътрешнополитически, но и в геополитически аспект. Анализът ще е на доцент Иво Инждов, политолог и университетски преподавател.

А с известния журналист Георги Тошев ще говорим за очакванията през тази година, но ще обясним и защо трябва да останем будни и как точно да го правим през 2025 година. С него ще говорим и за новата му книга „Лили“, която е посветена на българската естрадна звезда Лили Иванова.

Ще говорим и за икономическите предизвикателства, които стоят на дневен ред през тази година. Наш събеседник ще бъде Стоян Панчев от ЕКИП.

В рубриката „Добро утро, ден!“ ще си припомним гостуването на Марин Йончев – известен пловдивски тенор, който дефилира по световните сцени.

Не пропускайте първото делнично издание на програма „Точно днес“, което ще е с водещ – Антония Попова.  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Точно днес“ – как Пловдив се готви за еврото

Утрото на Преображение Господне ще посрещнем с добро настроение и ще питаме как Пловдив се готви за приемане на еврото от 1 януари 2026 година. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще се промени в транспорта на Пловдив с новия Генерален план за организация на движението в града и колко ще струва в евро билетът в градските..

публикувано на 05.08.25 в 16:54

Проф. Ивайло Старибратов в "Добро утро, ден!"

Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно.  С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател.  Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..

обновено на 05.08.25 в 16:00

"Вход свободен" - летни емоции и срещи

В поредния епизод на рубриката ни "Вкусът на лятото" ви срещаме с колегата Дора Башакова. Разговорът с нея е в строго почивен тон и споделяне на летни преживявания, а локацията...ще разберете ако слушате! . В "Уроци по щастие" започваме нова поредица от раговори с консултанта ни Петя Георгиева - психолог и семеен терапевт  Как да изберем правилната..

публикувано на 05.08.25 в 11:21

В петия ден на август "Точно днес"

С летните теми вторник сутрин посрещаме утрото и след новините в 7 до 9.30 говорим за медицина и успешните лекари, за правилата и модерното придвижване с тротинетка в града, за доброволците и държавата, за музиката и краля на валса. Водачът на електрическа тротинетка вече е длъжен да има валидна застраховка „Гражданска отговорност“ и превозното..

публикувано на 04.08.25 в 16:20

Румен Стоичков в "Добро утро, ден!"

Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..

обновено на 04.08.25 в 15:52