Съзнателното движение и танцът събуждат телесната чувствителност, и насладата в живота. Въплъщението в различни роли, поведения и форми, развива въображението и променя отпорната точка. Създава синхрон между физическото и емоционалното тяло, умът и духа.
Събитието „Триединство - медитация, мълчание, танц“ ви кани да изтанцувате пътя към осъзнаването. Да откриете себе си чрез танца и движението, в пространството на „Абслютни творения“, в Капана, на 18 януари, от 18 часа. Водещи на събитието са Вили Тичкова и Вяра Качулкова.
Вили е посветила живота си на себеопознаването. През последните 21 години тя живее в Англия, където завършва психология. Обучава се като хомеопат, прави магистратура по творческо писане и е квалифицирана учителка по Оупън Флор техника, практика за съзнателно движение.
Чрез танц и движение хората могат да създадат в себе си синхрон между физическото и емоционалното тяло, ума и жаждата за духовна връзка. Да преминат осъзнато през предизвикателствата на живота, да се придържат към онова поведение, което им носи лекота и свобода да бъдат съзвучни със себе си, уверени да се изразяват свободно и да умеят да се преоткриват.
„Триединство нарекохме събитието, защото това е една форма сътворена от една от създателките на Оупън Флор техниката, в която пет минути стоим в медитация, пет минути ходим съзнателно из пространството и около 20 минути танцуваме. И това е един кръг, който се повтаря три пъти. Цялата идея е в тези три различни форми и състояния на това да бъдем, да се завъртим през тях и да усетим какво се случва с нас. Това е много интересно, защото всичко е по-интензивно и в един момент ти си в тези различни състояния без да имаш време да осмислиш нещата и да ти стане удобно. Минаваш по-бързо, от обикновено, през тези състояния и затова се получава нещо много прекрасно и трансформиращо. Поне моят опит е такъв. Ти, всъщност, падаш под едни граници, които всички си поставяме, модели и идеи. Като усещане е много силно. Влизането в тези състояния създава лекота. Много са полярни тези състояния да имаш дълбочина и да имаш лекота, и това събиране на тези полярности, всъщност е нещо, което много обичам в тази практика.
Ще има музика, докато хората пристигнат и изчакваме всички да се съберат. После правим този кръг и минаваме три пъти през него. Музиката е една и съща, и ще завършим в медитация, в кръг. Сядаме в кръг. Има много различни начини да се завърши едно събитие. Аз, винаги, каня хората да кажат за какво са благодарни. Благодарността е много добър начин да се върнем към света, в който сме“, споделя Вили Тичкова.
Вяра Качулкова е завършила магистратура по хореография, с фокус върху терапевтичните свойства на движението и танца. За Вяра танцът освен като способ за изразяване е и възможност за по-дълбоко свързване с несъзнаваното в нас. Основна част от дейността й е интуитивният танц, в който движението се осланя на енергията, която задвижва пространството, като цели автентичност и по-дълбока свързаност с нас самите.
Вили Тичкова е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Изненадващият априлски сняг затрупа гнездата на щъркелите в Белозем. Кадри от специалната система на видеонаблюдение показва птиците в гнездата им. Гледката не е обичайна, но не е опасна за птиците и тяхното бъдещо поколение, съобщиха от НЧ „Просвета“, които работят за опазването на популацията в Европейското село на белия щъркел. Щъркелите ще се..
Петима от най-големите български карикатуристи ще гостуват в „Алтер его“ тази събота – Анатолий Станкулов, Ивайло Цветков, Любомир Михайлов, Цочо Пеев и Ириен Трендафилов. Това е нашият „радио кент флош“, с който ще наддаваме за вашето внимание! Още повече, нашите гости са „големи спатии“ т.е. хора които не само рисуват весели картинки, но и..
„Занаятчийско училище – Пловдив“ отваря врати на 5 април на „Улица на занаятите“ в Стария град. Обучението е напълно безплатно и е за деца от 10 до 17 години, желаещи да се докоснат до тънкостите на занаятите, да придобият знания, умения и да изработят изделия под ръководството на майстор-занаятчия. Необходимо е обаче предварително записване,..
Изложбата „…свят красив и различен…“, по Збигнев Херберт, се открива в събота, на 5 април, от 18 часа, в Елизиум Пловдив. Анелия Николова е родена в Бургас, но живее в София. Завършва живопис при проф. Николай Русчуклиев, във ВТУ, през 1999 година. Година по-късно, специализира композиция на живописта. Член е на Дружеството на..
В петък, на 4 април, от 18 часа, в Цар Симеоновата градина, при фонтана на Деметра, ще бъде открита изложбата на фотографа Мари Аведисян „Една Армения“ – фотопътепис за Армения. Изложбата е част от програмата на международния фестивал „Здравей, Армения“, за 2025 година. Фотоизложбата организирана от фондация „Аракс“, с помощта на Община..