Започваме седмицата с разговор за книгата „Кречеталото“, на Христо Банов. В неделя, на 26-и януари, той ще я представи в Пловдив.
Рубриката „Орисници“ е посветена на темата за сянката на бившите партньори.
Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и следразсъдъци“, с Жоро Пеев. Както винаги, след 14.30 часа.
И не се хабете напразно. Другите ще разберат само толкова, колкото виждат и колкото чуват.
Започваме, след новините в 13 часа.
Позитивните оценки на евроинституциите за готовността на България да въведе еврото съжителстват с предпазливост от българското финансово министерство при представянето на обичайните месечни данни за изпълнение на бюджета. На това обръща внимание бившият депутат от „Демократична България“ Владислав Панев. Държавните разходи, по думите му, остават..
Всички я помним тази песен, която приятно натрапчиво повтаря “и замириса на море!”. Защото някои вече си я припяват, напук на отеклото международно положение и вътрешните ни неразбории. Националните ни метео-температури от десетина дни вече са съвсем летни и е въпрос само да прекрачим астрономичната граница, за да сложим официалния печат: ЛЯТО!..
Програма "Точно днес" на 19 юни започва от 06:00 часа, до 09:30 анализираме темите на седмицата със събеседниците ни. Възможният мир се отдалечава в Близкия изток. Темата за войната между Израел и Ирак коментираме доц. Велизар Шаламанов , военен експерт. "Киберсигурността в защита на хората, образованието и обществото" е надсловът на кръгла маса,..
Да напишат теза по йовковия разказ „Серафим“ и да преразкажат „Урок по японски“ от Виктория Бешлийска се оказа по – трудно за пловдивските седмокласници, отколкото да решат теста по български език и литература. На днешното национално външно оценяване се явиха над 5600 седмокласници от Пловдив и областта. Изпитът е вход за елитните гимназии, заедно..
Днес посоките са няколко. „От Антарктика до лабораторията“, събитие от Регионален природонаучен музей Пловдив, с вход свободен. Кристиян Владов, от екипа на музея, разказва. Марияна Стракова, от ПКИ, ще ни каже повече за отбелязването на Международния ден на йога - 21 юни, на хълм „Бунарджика“. За десета поредна година, пловдивчани отбелязват..