Поредно заседание по делото "Дебора" ще се проведе днес в Пловдивския районен съд.
На него се очакват заключителни пледоарии на прокуратурата и адвокатите в процеса, който продължава повече от година. Предстои съдът да изслуша показанията на самия подсъдим Георги Георгиев, който предварително бе заявил, че ще дава обяснения в края на делото.
Георгиев е подсъдим за това, че е нанесъл рани по тялото 19-годишната Дебора Михайлова от Стара Загора с макетен нож и е остригал косата й. Той отговоря за общо три престъпления – за причинена с особена жестокост и по особено мъчителен начин за девойката многостепенна средна телесна повреда, за принуда и закани с убийство.
В началото на декември Пловдивският окръжен съд за трети път отмени определението на първата инстанция, с което бе изменена мярката за неотклонение на Георгиев от задържане под стража в парична гаранция. Адвокатите на Георгиев потвърдиха, че на днешното заседание отново ще поискат освобождаването му от ареста с по-лека мярка. Делото протича на закрити врати.
103 години навърши най-възрастният жител на община "Марица". Атанаса Оджакова от Граф Игнатиево има две дъщери и петима внуци и скоро очаква още една правнучка. Чувства се щастлива и горда, че е доживяла толкова много години, но краката вече не я държат. Въпреки това посреща гости и домашна пита. Преди да отпразнува с родата гости..
Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж на блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица". Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..
Пожар избухна следобед в апартамент до стадион "Христо Ботев". Сигналът на спешния телефон е подаден около 16.30 часа. На мястото са изпратени пет екипа на пожарната и две линейки. Апартаментът е на последния етаж на блок на улица "Зефир". Пламъците са излези от пространството до покрива, където има остъклени помещения. Няма информация за..
Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..
Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...