Мъж е починал зад волана, докато е шофирал през прохода Превала в посока Смолян. Трагедията се разиграла днес около 14:00 часа.
Мъжът с джипа е трябвало да вземе десен завой на около километър преди върха на прохода, но колата продължила към канавката. След като е изправил завоя джипът се е озовал над стената на канавката.
За инцидента е подаден сигнал на тел.112. Предполага се, че човека е получил инфаркт или инсулт.
Точната причина за смъртта на четирите животни ще бъде установена след аутопсия, съобщеват от Община Пазарджик. В момента се преглеждат записи от видеонаблюдение и се извършват огледи на място. Кметът на Пазарджик Петър Куленски съобщи, че заедно с МВР работят съвместно за установяване на извършителите. Той призова гражданите, които разполагат с..
Бившият кмет на община "Родопи" Пламен Спасов, който до април 2022 година беше председател на борда на директорите на Летище Пловдив, ще оглави Пловдивския общински инспекторат (ПОИ), съобщи кметът Костадин Димитров. „Очаквам от новото ръководство на общинския инспекторат да укрепи контрола, да повиши оперативността и да създаде по-ефективна..
В Аграрния университет започват инициативите по повод 80-годишнината от основаването на висшето училище. Юбилейната седмица се открива със среща на поколенията преподаватели, възпитаници и служители на университета. Днес се открива юбилейна изложба „Път през годините“ на централната алея пред Факултета по агрономство, както и паметна плоча на..
Безплатни профилактични прегледи за ревматологични заболявания започват от днес в университетската болница Св. Георги. Те ще продължат четири дена до 30 октомври. Целта на инициативата е ранно откриване и превенция на едни от социално значимите заболявания. Прегледи ще се правят за ревматоиден артрит, лупу, синдром на Сьогрен, подагра, остеопороза и..
Община Пловдив обяви обществена поръчка за изграждането на нова учебна сграда с физкултурен салон към филиала на ОУ „Алеко Константинов“ в Пловдив . Това съобщи заместник-кметът по дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование Владимир Темелков. Проектът е на стойност 4 219 190 лева с ДДС и се финансира 100% с..