Връщането на адвокатската колегия в обществения и културен живот на Пловдив – такава е амбицията на новия председател на съсловната организация адвокат Пламен Бонев. Това той сподели в интервю за Радио Пловдив след като беше избран през уикенда начело на 1260 адвокати, колкото наброява местната колегия.
„В културния и обществен живот на Пловдив адвокатурата определено липсва“ – коментира адвокат Бонев, който си поставя за цел юридическите защитници да се включат активно в тази социална сфера.
Сред приоритетите му са също защита правата на адвокатите и отстояване авторитета им пред магистратската общност, както и по-тясна връзка с Юридическия факултет на Пловдивския университет, както и на останалите вузове в страната. Ще работи и за по-добро представяне на адвокатитет в социалния живот.
"За мен лично адвокатурата е ключова мисия и кауза. Трябва да утвърждаваме върховенството на закона и да работим по-прозрачно", подчерта новият председател на Адвокатската колегия в Пловдив.
Пламен Бонев уточни, че все още тече срокът за обжалване на неговия избор.
„Ние, адвокатите не трябва да заставаме зад политически позиции, нашите позиции трябва да са обществено принципни“ – счита председателят.
„Когато се прави съдебна реформа, на първо място трябва да бъдат чути самите магистрати, трябва да бъдат чути и другите юристи като адвокатите, както и самите граждани. Трябва са се чуе общественото мнение, а не политиците да правят уж някаква съдебна реформа, привидно, на парче“ – коментира Бонев.
„Трябва да имаме нов Висш съдебен съвет, а не такъв с изтекъл мандат. Трябва да имаме нов главен прокурор“ – това според Бонев са абсолютно належащите неща за юристите у нас.
Адвокатската колегия в Пловдив винаги ще заема справедлива и принципна позиция, като тя няма да бъде политическа, а защитаваща върховенството на закона, подчерта още адв. Бонев.Какво да очакваме от новия политически сезон в Пловдив, който започна със скандал около оставката на замесник-кмета Владимир Темелков, оттеглена след намесата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и оставяща много въпроси без отговор. На този фон групите в Общинския съвет също търпят трансформации, а от „Независими за Пловдив“ поискаха извънредна..
"За съжаление новият политически сезон е повторение на предишния".Това заяви в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател в коментар за случващото се в Народното събрание и предстоящият пети вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков, поискан от ПП-ДБ.. Според нея светът се променя много бързо,..
Пет дни преди началото на новата учебна година – ще спазят ли пловдивските директори указанието на МОН да се започва учебния процес в по-късен час? За организацията на работа говорим с Гергана Аврамова , председател на пловдивската организация на Сдружението на директорите в системата на средното образование и директор на училище „Христо Г. Данов“..
Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..
Близо 1 400 нарушения бяха установени само в първите часове на контрола за средна скорост чрез тол камерите, който е в сила от 7 септември. От тази дата се промените в Закона здвижение по пътищата, за очакваните ефекти на който говорим с председателяна САБ Емил Панчев. По думите му вследствие на очакваните по- високи глоби в него..