Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ANABEL в страната на чудесата


С дебютната си песен Ана Сотирова – ANABEL дава категорична заявка за своя голям талант и заслужено място на музикалната сцена.  От четиригодишна изразява себе си чрез изкуството, а подкрепа и път намира във Voice Academy.  Певицата споделя, че през годините получава много възможности, участва в различни събития, концерти и творчески лагери. Там се усъвършенства и намира вдъхновение, а днес вече е преподавател. 

ANABEL не забравя първите стъпки и обича да се връща към детските спомени и към онази малка Аничка. „Тя  е страхотна и много често се връщам към нея и се опитвам да я запазя. Вече е пораснала, но продължава да прави това, което обича с цялото си сърце”, споделя Ана Сотирова. 

През ноември месец се състоя официална премиера на дебютната й песен „Доза реалност”, която певицата представи с думите: Тя е много искрена и много близо до мен. Написах я заедно с Петя Данкова по време на лятно училище на Voice Academy и е прозорец към моята душа. 

Продуцент на „Доза реалност” е Васил Вутев. „Работили сме заедно и преди, но Петя Данкова му прати песента и много му хареса”,споделя ANABEL. В студийните записи участват музикантите Александър Васев и Евден Димитров.

Видеото е нежно, интимно и ни пренася в „розовата вселена” на ANABEL. „Често си политам в тази розова вселена и си създавам собствен свят. Музиката служи като бягство от тази реалност, но и като моята доза реалност. Беше изключително вълнуващ процес по заснемане на видеото. Благодарна съм на Рая Вуцова и Владимир Трифонов”, споделя Ана. 

 Китарата е сред големите удоволствия на младата певица. „Тя играе основна роля. Прегърнах я, когато бях на десет. Това ми даде свобода, за да започна да създавам собствени песни. Jordan Rakei е сред големите ми вдъхновители и пример за мен. Текстовете му са изключително дълбоки и в много от тях се виждам отразена по някакъв начин”, разкрива още Ана.

 Певицата сподели, че много скоро ще представи своята втора песен.Тя е със заглавие „Прозрачно мастило” и работи заедно с TROMBOBBY и Петър Йоцов.


Цялото интервю с Ана Сотирова - ANABEL чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

“ФУЗА” 2025 – изкуство, знание и музика в Пловдив

През декември Пловдив ще бъде домакин на едно ново, различно културно събитие, първото издание на "ФУЗА" – Фестивал за Устойчиво Знание и Артистичност, организиран от фондация Inbetween,  в партньорство с Община Пловдив. Двудневният фестивал ще се проведе на 13 и 14 декември, в Дом на науката и техниката, на "Гладстон" 1. Входът е свободен, а..

обновено на 25.11.25 в 16:00

Предстои Пловдивски фестивал на науката

От 27 до 30 ноември Пловдив е домакин на богата програма на научния форум Пловдивски фестивал на науката. Срещаме ви с Любов Костова – председател на Фондация „Красива наука“, организатори на Пловдивския фестивал на науката. И тази година събитието обещава любопитни демонстрации, срещи с изследователи и програма за всички възрасти. Всички..

публикувано на 25.11.25 в 14:19

Волена Апостолова представя "Пандора"

Музиката за актрисата Волена Апостолова е способ да регулира своите емоции и начин да достигне и докосне слушателите, за да им напомни колко силен и издръжклив е човешкия дух. Тази година е сред най-важните за певицата, защото успява да реализира своето първо студийно издание „Пандора“ с подкрепата на Национален фонд "Култура". Волена..

публикувано на 25.11.25 в 10:45

„Образи на социално напрежение“ – от изкуство към диалог

Пловдив ще бъде домакин на пътуващата артистична инсталация „Образи на социалното напрежение“. Това е мащабен интердисциплинарен проект на Фондация за интегрално изкуство, който изследва чувствителността на българското общество по темата за социалното напрежение, чрез сътрудничество между различни творчески професии. Откриването е на 25 ноември,..

обновено на 23.11.25 в 12:52

"Алтер его" – двубой, весели гости и памет за Павел Нейков

Пореден поетичен двубой между лирика и сатирика в душата на водещия ще се разрази в „Алтер его“ тази събота. Кой ще спечели – титулярът на този радио пърформанс Петър Краевски или сатиричното му алтер его Краю Петровски? Това ще решите вие, ако гласувате, след като ги изслушате. Освен ефирния сблъсък, ще разговаряме с кукловода Янко..

обновено на 22.11.25 в 10:16