Председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев коментира, че отпорът от въвеждането на дигитализация при шофьорските курсове ще направи невъзможно спестяван на часове по кормуване и по теория.
"Но всичко това не му е приятно на другаря инструктор, а когато задкормилното устройство е калпаво ще има много кръв по пътищата"
Сега има един хартиен учебен картон, който може да се къса и да се пише каквото ни е изгодно, каза Георгиев и допълни, че това ще е невъзможно с новата система, която ще изключи субективния контрол.
Той сподели още, че и сега всяка автошкола трябва да има табети, на които се прави изпитът по теория. На същия този таблет ще се идентифицира часът и упражненията, които ще отработват, после отново се верифицират курсистът и инструктурът, маршрутът също ще е качен и ще може да се проследи, а ако в бъдеще се случи произшествие с този шофьор, ще може да се види и кой и как го е обучил.
Но инструктурите протестират, защото щели да бъдат следени, възмущава се Георгиев, опровергавайки това като неверно.
Курсовете няма да станат по- скъпи- броят на часовете, разходите не се променят.
Но сега сивата икономика в курсовете е 90% и моментално ще изчезне с дигитализацията.
Не на последно място гражданите няма да се ощетяват, а на пътя ще се появяват по- добри водачи. Заветната шофьорска книжка се постига с двата изпита по теория и практика. За теорията все още никой не е открил начин за уреждане на изпита, но на изпита по управление си плащат и получават право да шофира, каза инструкторът.
Красимир Георгиев коментира и това, че системата е в тестов прериод и наистина се виждат доста пропуски. Автомобилна администрация не е в състояние да направи задание, но от чиновническа гордост не позволяват друг да го направи.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...