Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания.
Проверката на чекиран багаж – три пътнически сака, е извършена с рентген. Във всяка от чантите са били поставени по две машини за чай. След разглобяване на машините е установено, че в тях са укрити цигари. От укритието са извадени общо 49 360 къса цигари (2468 кутии) всички с български акцизен бандерол.
Цигарите и машините за чай като средства, послужили за укриване и пренасяне на предмета на нарушение, са задържани. На нарушителя е съставен акт по Закона за митниците за опит да бъдат пренесени през държавната граница акцизни стоки – цигари, без знанието и разрешението на митническите органи.
Агенция „Митници“ напомня, че пътниците, използващи въздушен транспорт, могат да изнасят от страната до 40 кутии цигари с български бандерол, ако пътуват за друга държава членка на ЕС, и до 10 кутии цигари, ако пътуват за трета страна. Пътници, които пренасят количества по-големи от лимита, подлежат на глоба в случаите, когато пътуват за страна от ЕС - от 1000 до 4000 лв. при първо нарушение (от 3000 до 6000 лв. при второ) и от 200 до 250 на сто от продажната цена на цигарите, когато пътуват за страна извън ЕС. Цигарите, предмет на нарушението, се задържат.
Днес и утре в Пловдив ще се проведе 9-та Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН и Община Пловдив. Акценти в дискусиите ще са възможностите, които дава виненият туризъм за развитие и териториално сближаване, за опазване на културата, както и за..
В месеца за превенцията на рак на гърдата Комплексен онкологичен център – Пловдив открива кампания за безплатни профилактични прегледи с мамография. Те ще се провеждат от днес до 17 октомври във Втора база на лечебното заведение на бул. „Александър Стамболийски“ 2А след предварително записване на тел. 032/ 277 272 . Инициативата е насочена..
Вряла минерална вода е нанесла изгаряния на майка и на бебето ѝ в златоградското село Ерма река, съобщи БТА . Инцидентът е станал в началото на седмицата, уточняват от кметството. Жена и едногодишния й син се разхождали по улицата до шофьор, който пълнил с минерална вода цистерна за хотел в Златоград. Маркучът се отскубнал и врялата вода, с..
Жителите на село Труд отново излязоха на протест за нормален превоз до Пловдив. Местните хора блокираха частично между 16:30 и 17:30 ч. движението по Карловския път - от селото до кръговото към Пловдив и обратно, какъвто беше маршрутът на протестиращите. Шествието премина без инциденти под охраната на служителите на реда. Протестиращите..
Над 300 участници от 30 страни се представят на 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм на UN Touism в Пловдив. Това е най-големият световен формат за този вид туризъм . Българското издание на форума ще подчертае връзката между винения туризъм и изкуствата, представяйки и двете като важни средства за опазване на наследството, насърчаване..