Навръх деня на влюбените Св. Валентин кметът Костадин Димитров венча двойка младоженци в Балабановата къща. Общо 8 сватбени ритуала имаше днес в Пловдив.
Двойката влюбени, венчани от кмета, бе съвсем случайно избрана от всички, пожелали да свържат съдбите си точно в Деня на Св. Валентин, покровител на влюбените. Това са Анита Стаматова от Пловдив и нейният вече съпруг Мехмед Бозкурт от Турция.
Тя е фитнес инструктор, той я харесал именно във фитнеса преди повече от три години и решили да се венчаят на Свети Валентин.
"От дълго време го мислихме, просто ни хареса датата, самия ден", каза Анита.
"Романтична дата е, мислихме март месец да го направим, но щом има такава дата, да го направим на 14 февруари. Радваме се, че кметът ще ни венчае, това е хубав празник", допълни Мехмед преди ритуала.
Двамата се надяват да имат деца и споделиха, че вече имат по едно от предишните си бракове. Пожелаха си здраве, разбирателство и уважение помежду им.
Кметът Костадин Димитров поздрави влюбените, снима се с тях и им пожела: "Здраве, благополучие, много щастие, да радват родителите си, защото познавам бащата на булката. Стана ми много мило и радостно, че точно на днешния ден са избрали аз да ги бракосъчетая".
Венчавката в Балабановата къща беше комплимент към младоженците от екипа на общинското предприятие „Радостни обреди“. Те получиха възможност и за фотосесия на стола на влюбените, специално донесен за церемонията от къща "Недкович".
Общо 25 двойки се венчаха в Пловдив по време на Седмицата на брака, която започна на 7 февруари и завършва днес.
19 от тях си казаха „Да“ в Дома на младоженците, други 3 подписаха в зала „Тракия“, а останалите 3 се врекоха във вярност на изнесени ритуали.
Утре в Пловдив също ще има 8 венчавки, тъй като датата 15 февруари съдържа голям брой петици, много предпочитани тази година от влюбените.
Отстранени са авариите в район „Западен“ в Пловдив, съобщиха от ВиК. Припомням, че две болници, десетки домакинства и административни сгради в Пловдив останаха без вода днес заради ремонти, свързани с Южния обходен колектор. Кметът на район „Западен“ Тони Стойчева по-рано съобщи, че в продължение на повече 24 часа екипи на фирмата-изпълнител са..
Няколко невралгични места в Пазарджик, често използвани за дрифтове и нощти гонки, вече са обезопасени, съобщи във фейсбук-профила си кметът на общината Петър Куленски. Нови бариери са монтирани на общинския паркинг при плувен комплекс „Балона". Вечер бариерите се заключват от охраната на парка, а на територията са поставени ясни табели с указания..
Днес ще преобладава предимно слънчево време, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България. На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по..
Няма да има промяна в цената на билета за градския транспорт в Пловдив след въвеждането на еврото от първи януари – съобщи пред Радио Пловдив заместник – кметът по транспорт Александър Държиков. По думите му, естественото ценообразуване ще се формира на малко над 51 евроцента, което означава закръгляне надолу, до 50 е-цента. Ценообразуването..
Няколко аварии, възникнали през нощта и миналия ден, са оставили без вода акушеро- гинекологичната болница "Селена" в район "Западен", както и стотици домакинства в някои пловдивски квартали. Хората алармират преобладаващо през социалните мрежи. Сред най-засегнатите са живеещите в западните райони на града - "Христо Смирненски", "Прослав", по..