Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Извънредни кметски избори в с. Драгор

2
Снимка: Снимката е илюстративна

Нормално протичат изборите за кмет в пазарджишкото село Драгор.  Петима са кандидатите за поста - издигнати от „Земеделски народен съюз“, коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, БСП – Обединена левица, „Възраждане“ и „Български възход“. 


Общо 1160 избиратели имат право на глас в село Драгор.  Избирателната активност към 10 часа е малко над 10 процента.  Гласуването се извършва в две секции, оборудвани с машини и с бюлетини. 

От избирателната активност днес зависи дали селото ще има нов кмет тази вечер или ще предстои балотаж.

До извънредния вот се стигна, след като внезапно почина дългогодишният кмет  Георги Цонев, който управляваше в продължение на 10 мандата. 

В изборния ден полицаите ще бъдат разположени вън от секциите, няма да допускат лица с поведение накърняващо добрите нрави, както и въоръжени лица, носещи предмети опасни за живота и здравето на гражданите. При необходимост и след постъпило искане от страна на председателя на секционната избирателна комисия служителите на полицията могат да окажат съдействие за възстановяване на реда. 

Дежурно гише в сектор «Български документи за самоличност» в ОДМВР-Пазарджик ще работи днес от 08.30ч. до 19.30ч. Ще бъдат връчвани вече изработените лични карти на гражданите, които ще гласуват, а на тези които  са ги загубили, повредили, унищожили или са им откраднати ще им бъдат издавани удостоверения за гласуване. Удостоверението за гласуване се издава единствено и само да послужи на гражданите да упражнят своето право да гласуват.  


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Арестуваха шефа на митницата в Пловдив за контрабанда на цигари на Паскал

Информацията за задържането на директора на местното поделение на митницата Мирослав Беляшки беше потвърдена от софийска градска прокуратура, която наблюдава действията на Антикорупционната комисия и разследващите. Специализираната акция на Антикорупционната комисия КОНПИ в присъствието на ГДБОП тече от сутринта в митницата. Според БНТ Беляшки е..

обновено на 30.04.25 в 15:35

Приеха бюджета на Община Марица, който е над 81 млн. лева

Бюджетът на ОБщина Марица за 2025 година беше приет с голямо мнозинство от 28 гласа „за“ и само един „против“. В него са предвидени повече средства за инфраструктура, социални дейности и подкрепа за културни и спортни събития.  Според кметът Димитър Иванов, бюджетът е справедлив, устойчив, балансиран, съобразен с приходите и..

публикувано на 30.04.25 в 15:31
Снимката е илюстративна

Мъж от Семчиново е арестуван за побой над съученик на сина си

Жител на септемврийското село Семчиново е задържан заради нанесен побой над 10-годишен ученик от местното училище. Сигналът до полицията е подаден от бабата на момчето, която съобщила за инцидента. Нападателят е на 33 години. По първоначални данни повод за случилото се била свада между неговия син и пострадалото дете. Мъжът е..

публикувано на 30.04.25 в 14:29

Община Борино премина в лагера на ДПС - Ново начало

Още една родопска община минава към ДПС – Ново начало на Делян Пеевски. Това е смолянската община Борино, където бе роден бившият лидер на ДПС Мустафа Карадайъ. От пресцентъра на ДПС – Ново начало съобщиха, че кметът на община Борино Мустафа Караахмед се е срещнал с лидера на партията и е поискал да се присъедини към стратегията Ново начало за..

публикувано на 30.04.25 в 14:04

Жена пострада при пожар в родопско село

66-годишна жена е с втора степен на изгаряния след пожар в селскостопанска постройка в неделинското село Изгрев.  Жената е пострадала тежко при опит да спаси намиращите се вътре животни.  Сигналът за пожара е подаден вчера около 16 ч на тел 112. На място е оказана медицинска помощ на пострадалата от екип на Спешния център в Златоград, след което е..

публикувано на 30.04.25 в 13:34