Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не.
За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото „Точно днес“, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:
Ще се стигне ли до социално напрежение заради предвидения ръст на заплатите от едва 5% за държавния сектор, с изключение на възнагражденията в силовите министерства и образованието, които ще получат много по-високи доходи? Икономистът професор Боян Дуранкев ще бъде наш събеседник по темата.
Ще спазят ли призивите за бойкот на хранителните магазини пловдивчани? Това ще провери Даниела Добрева.
Ще се окаже ли финансовата рамка на държавата за тази година предпоставка за нов предсрочен вот? Политологът и университетски преподавател доцент Иво Инждов с анализ на политическата ситуация у нас.
А в Световния ден на антропологията ще разговаряме с доктор Светослава Манчева от катедра „Етнология“ към Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, която ще ни каже какви инициативи ще има точно днес във висшето учебно заведение.
В зона „Култура“ ще чуем интервю на Елена Крушкова с бургаския художник Светозар Арнаудов – Зари, който утре ще представи в Народна библиотека „Иван Вазов“ в Пловдив двете си нови книги от поредицата „Пътешествията на един художник“.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни гостува дългогодишният водещ на „Нощен Хоризонт“ на БНР Румен Стоичков.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...