Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Големият пожар край "Практис" все пак не е замърсил въздуха

| обновено на 20.02.25 в 13:56

Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна  към 10 часа. 

Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. 

Той обаче сериозно стресира жителите заради гъстите кълба от черни облаци дим, които се издигнаха във висока атмосфера и бяха видими в целия град. 

Бързата намеса на пожарникарите потуши пламъците, за да не се разрастнат и да запалят други токсични строителни материали, обясни пред Радио Пловдив началникът на областната противопожарна служба Васил Димов. По данни на РЗИ, измервателните станции също не са отчели замърсяване на въздуха.


По публикацията работи: Севдалин Палаузов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Арестуваха жена, нападнала спешен медик в Пловдив

Полицията арестува 56-годишна жена, проявила агресия срещу медик от спешен кабинет на пловдивска болница. Срещу нея е започнало бързо производство. Сигналът за агресивното поведения на жената е получен от автопатрул на Второ РУ чрез тел. 112. Според първоначалната информация, жената е влязла във физическа саморазправа с дежурния лекар,..

публикувано на 05.08.25 в 15:50

Европа даде зелена светлина за проектите за кино "Космос" и парк на Марица

Община Пловдив получи безвъзмездно европейско финасиране от малко над 8 милиона лева за два инфраструктурни проекта. Над 6 милиона лева от тях ще са за пълното довършване и цялостно обновяване на кино Космос- за оборудването, обзавеждането му  и оформяне на публичното пространство. Припомням, че ремонтът на киното вече вече започна с..

публикувано на 05.08.25 в 15:33

Музей в Пазарджик си поиска от общината изложбена зала, превърната в пицария

Регионалният исторически музей – Пазарджик официално поиска от Общински съвет – Пазарджик и от кмета на общината да му бъде върната залата за изложби, отнета преди 30 години и превърната в пицария.   В писмо до местната власт се подчертава важността на музея, като институция с традиции в науката и изследователската дейност, една от първите,..

публикувано на 05.08.25 в 14:45

Пет фирми желаят да оформят новия облик на пешеходната част на ул. "Иван Вазов"

Пет фирми подадоха заявки за изпълнител на проекта за реконструкцията и благоустрояването на ул. „Иван Вазов“ в участъка от пл. „Централен“ до ул. „Авксентий Велешки“. Това е първият етап от цялостното преобразяване на Тютюневия град по обявената от Община Пловдив обществена поръчка, става ясно от електронния сайт за обществени поръчки...

публикувано на 05.08.25 в 14:38

В Садово селскостопанска техника пак запали пожар

Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен.   Оказало се, че пламъците  са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията.   Вероятната причина за запалването..

публикувано на 05.08.25 в 14:34