Политиците нарокоха този за 2005г- единствоно възможен, но по думите на експерта "това е един навъзможен" бюджет. В него изма козметични промени на предложението на служебното правителство. Залага се нереалистично увеличение на приходите от над 30% с основно перо от ДДС, които да нараснат с размера на бюджетния дефицит - близо 25 млрд. лева. Това изглежда нереалистично, защото не се очаква ръст на икономиката в такива размер, аргументира се Михаил Кръстев.
Според него вълненията и скептицизмът около приемането на еврото са обясними като отношение към подобни генерални промени.
Това, което трябва да знаят българските граждани е, че няма никаква икономическа и финансова логика да поскъпнат рязко стоките и услугите. Ние сме във валутен борд, българският лев е обезпечен с евро. Най- големият плюс е, че с влизането на България напуска "удобното лоно на една малка развиваща се икономика с евтина работна ръка".
Милаил Кръстев смята, че по притеснителни са бюджетите, които водят до обедняване на населението, защото и този за 2025 та година е проинфлационен.
Огромен е шансът в следващите години да продължи увеличението на данъчната тежест върху работещите и българския бизнес. Имаме увеличение на максималния осигурителен доход засяга над 100 000 българи и ще доведе до ефективно изземване на над 1млрд. лева от ннаселението и от бизнеса.
Живеем в социалната система на Шрьодингер - едновременно в миналото и в бъдещето. Докато работим живеем в бадещето, защото осигурителният ни доход продължава да расте, но ако останем бе работа и трябва да разчитаме на обезщетение за безработица - те са замразен към предходни нива. Тази система не може да издържи време, погнозира Михаил Кръстев.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..