Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Алтер его” - за словото, песните и карикатурите на Хр. Карастоянов

| обновено на 01.03.25 в 16:10

На 22-ри февруари големият български писател Христо Карастоянов щеше да навърши 75 години. В „Алтер его“ не успяхме да отбележим конкретната дата по обективни причини, но затова пък ще направим това тази събота и то по малко по-нетрадиционен начин. 

Ще разговаряме за Дядото с известния поет, журналист, фотограф и сатирик Владислав Христов. Благодарни сме, че той насочи вниманието ни към две любопитни сфери, в които е творил Христо Карастоянов – карикатурите и бардовските песни. 

Ако останете с нас, ви обещаваме, че цялата музикална линия ще бъде издържана в стила на  „Студио Пулс“ - това е „бандата“, която Дядото създава заедно с приятеля си Андон Балахуров. Ще излъчим техни авторски песни, както и фрагменти от интервюта, дадени от писателя и наш приятел специално за „Алтер его“ през годините.

Освен годишнината на Дядото, ще засегнем деликатно и с усмивка темите за Баба Марта, Прехода и Националния ни празник. Предварително ви благодарим за доверието!

„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.

Повторенията са в неделя след новините в 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.

„Алтер его” – разчитаме на чувството ви за хумор!

Автор и водещ: Петър Краевски


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Режисьорът Стоян Радев гостува в съботните "Срещи"

Със Стоян Радев се запознахме след премиерата на постановката" БЕРЛИН, БЕРЛИН" в Пловдивския театър.  Две неща ме впечатлиха. Първото е разбирането му, че режисурата е едно непрекъснато пътуване и откриване. Второто е, че стилът ти като режисьор е заложен в теб  преди да си станал режисьор, както походката е заложена в детето, преди да е проходило...

обновено на 28.06.25 в 10:21

Огнено фламенко с група „Чамбао“ в Пловдив

Испанската певица Ла Мари и нейната фламенко група „Чамбао“ пристигат в Пловдив. Концертът ще е от 20,30 часа на откритата сцена на бул. "Източен" 69 - Пивоварница FRIK&S - паркинг зоната и амфитеатралните стълби.  Чамбао и Ла Мари ще зарадват пловдивската публика с характерния си стил музика, познат като фламенко чил - смесица от традиционни..

обновено на 28.06.25 в 08:44

Пет концерта по „Пътят към върха“ на Бунарджика

Петото издание на музикалния фестивал „Пътят към върха“ се провежда днес на 5 сцени на хълм Бунарджика. Музикалното пътешествие ще е от 16.30 до 22 часа от подножието към върха на пловдивското тепе. Петте концерта са различни по жанр и стил - класика, джаз, поп и др. На импровизираните сцени могат да се включват и граждани, обяснява джаз..

публикувано на 28.06.25 в 07:55

Фестивалът „Пътят към върха 5 “ ще е на 5 сцени на Бунарджика

През есента на 2016 г. правят национално турне в повечето от по-големите български градове. През месеците ноември и декември 2016 г. концертират в Катар,Дубай и в Москва. На 27 януари 2017 г. изнасят първия рок-концерт в историята на Кувейт. През 2017 г. правят второ, европейско турне (изнасят концерти във Франкфурт, Амстердам, Брюксел, Мюнхен,..

публикувано на 27.06.25 в 09:59

Художникът Илия Йончев: Вслушвам се в тишината

Изложба живопис на Илия Йончев се открива днес в Музейната галерия „Димитър Георгиев“ (ул. "Съборна" №23). Според художника основна тема в настоящата му експозиция е тишината. „ Неписаното заглавие на тази изложба е „Теософски беседи“, като основната тема в тях е тишината. Тишината като лично присъствие и време за размисъл,..

обновено на 26.06.25 в 10:19