Луксозна домашна наркооранжерия разкриха в близкото село Церово пазарджишките криминалисти. Акцията е в резултат на данни от информатор и под надзора на Окръжната прокуратура.
След наблюдение на обекта и наличието на достатъчно доказателства, полицаите претърсили къща в селото, обитавана от 48-годишен софиянец.
Вътре е открита оборудвана система за отглеждане на канабис. Помещението било снабдено с вентилатори, въздуховоди, филтри за пречистване на въздуха, системи за контрол на температурата, осветеността и влажността.
В саксии полицаите открили общо 84 растения с марихуана, високи между 35 и 40 сантиметра. Освен това е намерена и суха маса от глави и съцветия, която също се оказала марихуана и общо тегло от килограм и четвърт.
Всичко налично вътре е иззето, а стопанинът на къщата е арестуван. Случаят е поет от прокуратурата в Пазарджик.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров откри форум в Дома на културата „Борис Христов“ по повод честването на 15 години от националната кампания „Чудесата на България“, организирана от вестник „Стандарт“. На събитието присъстваха заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, Амелия Гешева - съветник в екипа на министъра на туризма Мирослав Боршош,..
Пловдивският окръжен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на турския шофьор Саид Саатчиоглу. Той беше задържан, след като в квартирата му в Пловдив полицията откри 6 килограма кокаин и малки количества други наркотични вещества. Срещу него е било повдигнато обвинение за държане с цел разпространение на кокаина...
Пловдивска медико-диагностична лаборатория осъди след десетгодишна съдебна сага прокуратурата на Република България заради запечатването й по подозрение за работа с фалшиви направления за изследвания, съобщиха от Апелативния съд. Съдът отмени решението на окръжните магистрати, с което е отхвърлен предявеният граждански иск от частната..
От днес започват Дни на Италия в Карлово. Първото издание на феста е тази вечер с концерт на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада и с DJ парти и летен бал на открито. В събота проявите продължават с италиански брънч в градината до библиотеката и с демонстрации и дегустации на италиански кулинарни изкушения – пица, кафе, сладкиши,..
От началото на 2025 година в региона на Южна България се наблюдава значително увеличение на случаите с висцерална лайшманиоза – тежка паразитна инфекция, която засяга вътрешните органи и може да бъде фатална, ако не се лекува своевременно. За това алармират от Клиниката по инфекциозни болести и паразитология към УМБАЛ „Свети Георги“ -..