Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Наркодилърът, арестуван с над 205 кг. марихуана, остава в ареста

Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. 

Дрогата беше открита на 25 февруари във ферма в землището на пловдивското село Ръжево Конаре. Тя е била разпределена и опакована в пакети и натоварена в два микробуса, единият от който бил управляван от Иванов. Двамата му съучастници – Стойчо Бакалски и Илия Аврейски, не обжалват ареста си.

Ако Иванов бъде признат за виновен, го грози от 5 до 15 години затвор и глоба от 20 до 100 хиляди лева. Според съда въпреки че няма опасност да се укрие, има реална опасност той да извърши друго престъпление. Заради това мярката му за неотклонение е потвърдена. Определението на апелативния съд е окончателно.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдивският Кръвен център получава дарение от благотворителна кампания

Благотворителната кампания „Аз Вярвам и Помагам“ ще дари мобилен пункт за кръводаряване на Регионалния център по трансфузионна хематология в Пловдив. Мобилният пункт за Пловдив ще бъде третият дарен. Той е създаден по индивидуален проект и изцяло финансиран от благотворителната кампания, уточняват от сдружението.  Новото превозно средство е напълно..

публикувано на 02.07.25 в 08:35

Патриарх Даниил ще освети българо-грузински духовен център

В Бачковския манастир патриарх Даниил и представители на Светия синод ще отслужат празнична света литургия и ще осветят българо-грузински духовно-културен център "Дарбази".  Грузинската дума означава дружествена беседа.  Центърът е създаден с подкрепата на грузинската общност у нас и е в памет на основателите на Светата обител  Григорий и Абасий..

публикувано на 02.07.25 в 08:26

Президентът ще посети авиобаза "Граф Игнатиево"

Президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще посети авиобаза „Граф Игнатиево“.  Държавният глава ще се запознае с процеса по приемане и усвояване на изтребителя F-16 Block 70 и етапите на изграждане на необходимата инфраструктура. 

публикувано на 02.07.25 в 08:18

Глобиха двама шофьори за 10 минути при полицейска акция в Пловдив

Само в рамките на 10 минути при полицейска акция в Пловдив бяха санкционирани 2-ма шофьори. Проверката на бул. „6 септември“ до Спортното училище бе част от полицейската акция „Ваканция – безопасно лято, да запазим живота на децата по пътя“. Първата спряна кола се оказа с временни табели, които съответният шофьор не може да ползва, тъй като не..

публикувано на 01.07.25 в 15:02

Илия Гатев напуска БСП, остава независим в ОбС

Общинският съветник от БСП Илия Гатев напуска партията, групата в местния парламент и поста на негов заместник- председател.  Той публикува мотивите си с пост в социалните мрежи. Сред тях е участието на партията в правителството, позицията против референдума за еврото, конфронтацията с президента Румен Радев, подкрепата за Украйна против Русия и..

публикувано на 01.07.25 в 14:23