Не е потвърдено наличието на бомба в хранителния магазин в Пловдив, който беше затворен извънредно тази сутрин, събщават от полицията в Пловдив.
Вече е приключила щателната проверка на търговския обект, която е показала, че сигналът е злоумишлен, уточняват от МВР.
Сигналът за бомба е получен на тел. 112 около 10 часа от неизвестен засега мъж.
Пристигталите на място служители на реда веднага извели клиентите на магазина и отцепили района.
След това започнало щателно обследване на глемия супермаркет с помощта на следови кучета. Взривно устройство не е открито.
Продължава работата за установяване самоличността на подателя на сигнала на тел. 112, уточняват от пловдивската полиция.
Пазарджик отбелязва Деня на народните будители с поредица от тържествени събития, отдаващи почит на просветителите, книжовниците и борците за национално самосъзнание. Празникът започва с шествие до паметника на Св. Св. Кирил и Методи й, където в 18:30 ч. ще бъдат поднесени цветя в знак на признателност към делото на народните будители. От..
За четвърта поредна година в Пловдив честването на Деня на народните будители започна с шествие от площада пред Хуманитарната гимназия до площад Централен, което бе съпроводено и приветствано с аплодисменти от гражданите по цялата главна улица на града. Преди това Митрополит Николай отслужи празнична литургия и благослови присъстващите..
Възпоменателна церемония в памет на героите, отдали живота си за свободата на България, се състоя в Пловдив на Архангелова Задушница. Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи заупокойна молитва за героично загиналите въстаници, опълченци и войници. На церемонията присъстваха кметът на Пловдив Костадин Димитров, командири и..
Моторист е загинал в катастрофа днес на пътя Пловдив - Карлово. Сигналът е получен около 10.30 часа, съобщават от МВР - Пловдив. Близо до разклона за село Царимир мотоциклет се блъснал в друг мотор, който се движил пред него. Екип на Спешна помощ е констатирал смъртта на водача на първото превозно средство, на около 60-годишна възраст. На..
Във връзка с отбелязването на "Месеца на мъжкото здраве“ и като част от кампанията "Здраве за всички“ УМБАЛ "Свети Георги“ – Пловдив организира безплатни профилактични прегледи на простата за мъже над 45 години. Инициативата продължава през целия месец ноември и цели да насърчи превенцията, редовните медицински консултации и ранното откриване на..