Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

УМБАЛ "Св. Георги" пое лечението на трима ранени след трагедията в Кочани

| обновено на 17.03.25 в 06:21

Утрешният ден - вторник, 18 март, в България ще бъде обявен за ден за национален траур като израз на солидарност с Република Северна Македония и жертвите на пожара в дискотека в Кочини, при който загинаха 59 души, а над 150 са ранените.

България прие 14 пострадали при инцидента в Република Северна Македония. Те са настанени в болници в София, Пловдив и Варна. По информация от трите лечебни заведения пациентите са в тежко състояние с изгаряния и инхалация на горещи газове. 


Болницата "Свети Георги" в Пловдив пое лечението на трима ранени след трагедията в македонския град Кочани.  Те са на възраст 19, 21 и 49 г., с изгаряния II и III степен и инхалация на горещи газове. Към полунощ пострадалите са били настанени в клиниката по изгаряния. 

От болницата в  Пловдив ще информират близките на пациентите за състоянието им в интервала от 8:30 до 09:00 ч. и от 17:00 до 17:30 ч.

Осем са настанените в УМБАСМ „Н. И. Пирогов“. От тях трима са непълнолетни на възраст 15 и 16 г. Останалите петима са на възраст от 19 до 31 г. Петима са интубирани.

Трима са хоспитализираните в МБАЛ-Варна към Военномедицинска академия, които са на възраст 17, 20 и 25 г. Двама от тях са на апаратна вентилация.


Част от пострадалите бяха докарани със самолет "Спартан", който беше изпратен с мисия от нашето правителство. Другите пътуваха с линейки през границата. 


По публикацията работи: Стоян Терзиев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Бойните дежурства на F-16 ще започнат от догодина

Първото бойно дежурство на F-16 ще бъде поето най-рано през 2026 година. Това каза началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов на Учебен полигон „Корен“. Той допълни, че първият самолет, който пристигна през април, вече извършва полети и подчерта, че има достатъчно обучени пилоти, които да летят на изтребителите. Вторият F-16 кацна в авиобаза..

публикувано на 09.06.25 в 16:29

Гласуват един милион лева повече за Фондация "Пловдив 2019"

С близо 1 милиона лева се увеличава бюджетът на Общинска фондация „Пловдив 2019“ за тази година, в сравнение с миналата. За 2025 година фондацията ще разполага със сумата от малко над 3 милиона 794 хиляди лева.  От общата сума, кято се отпуска за фондацията, малко над 1 милион 934 хиляди лева са за проекти по отворена покана „Наследство“ 2025..

публикувано на 09.06.25 в 15:51

Задържаха дрогиран младеж с открадната кола в Чепеларе

18-годишен младеж от Чепеларе е спипан да шофира откраднат автомобил под влияние на дрога, съобщиха от полицията в Смолян. При полицейска проверка на улица „Христо Ботев“ в града полицаите са спрели лек автомобил „Рено Клио“ и са тествали водача.  Оказало се, че той е седнал зад волана след употреба на амфетамин. При проверката било установено също,..

публикувано на 09.06.25 в 14:34

Агресивен шофьор и негови роднини са арестувани до Ракитово

Агресивен шофьор и двама негови роднини са арестувани край Ракитово.  Полицейски автопатрул спрял за проверка луксозно „Ауди“, зад волана на което бил 22-годишен велинградчанин. Той отказал да представи шофьорската си книжка и документите на колата, започнал да се държи агресивно, да обижда и да се заканва да се саморазправи със служителите на..

публикувано на 09.06.25 в 13:08

Променят маршрута на една от колите по автобусна линия №15

Във връзка със затварянето на „Брезовско шосе“ и изменението на маршрута на автобусна линия № 15, която достига до последната спирка № 1020 – ИЗК “Марица“, се изготвя допълнително временно решение, за да се подсигури транспорт на работещите до посочената спирка. За това съобщават от ОП „Организация и контрол на транспорта“. Считано от 09 юни се..

публикувано на 09.06.25 в 07:56