„Държавата ще смачка със желязна ръка търговците на смърт за децата ни!“, каза вицепремиерът.
„В качеството ми и на дългогодишен парламентарист заявявам, че битката с нерегламентираното разпространение на наркотични вещества, райски газ и вейпове винаги е била един от моите приоритети. Самият аз като баща съм напълно наясно с проблемите, които стоят пред обществото, и ви гарантирам, че ще имате моята 100-процентова подкрепа в тази битка,“ заяви Зафиров.
Той откри тридневния форум на Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, който се провежда в курорта Пампорово с участието на над 200 представители на местните комисии от цялата страна. Сред основните теми на конференцията са ефективността на превенцията, защитата на децата в риск и засилването на координацията между институциите.
Вицепремиерът подчерта, че местните комисии трябва да бъдат включени в националните програми за борба с наркотиците, а държавата ще предприеме законодателни промени, които да затегнат контрола и да направят наказанията по-сурови.
„Това е проблем, който не може да бъде решен само с кампании – необходима е законодателна инициатива, координирани и навременни действия на всички отговорни институции. Очаквам конкретни предложения за по-активната роля на местните комисии в тази посока,“ допълни Зафиров.
Сред останалите важни въпроси, обсъдени на форума, са насилието сред подрастващите, включително агресията на деца спрямо родителите им, както и успешните практики в работата с младежи в риск. Вицепремиерът увери участниците, че държавата не само ще затегне мерките срещу разпространението на наркотици, но и ще инвестира в превенцията и подкрепата за децата, за да им осигури по-сигурно бъдеще.
В продължение на седмица звената "Чистота" и "Озеленяване" на община Сопот са успели да разчистят няколко нерегламентирани сметища на нейна територия. В местността "Бозалан" са извозени 30 камиона с отпадъци и още 20 от дерето "Манастирска река". Нерегламентираните сметища посока Сопот-село Анево също са почистени, извозвайки от тях други..
Значително увеличение на часовете по природни науки и математика и с над 20% повече часове по български език и литература в гимназиален етап се предвижда според подготвяна промяна в учебния план. Това съобщи министърът на образованието и науката Красимир Вълчев на среща с директори на училища в Смолян и областта. Според министър Вълчев с подобна..
Общинската избирателна комисия в Пещера прекрати предсрочно правомощията на кмета на село Радилово само година, след като той зае поста. Мотивът е, че Димитър Данчев не е уведомил в срок общинската комисия, че е прекратил участието си в търговска кооперация. Отстраненият кмет на Радилово обаче ще обжалва решението в съда. Димитър Данчев..
18-годишен младеж се блъсна с електрическа тротинетка в магазин в Пловдив. Младежът се движел по тротоар на бул. „Христо Ботев“, когато загубил контрол и се ударил в стъклената врата на магазин. Оказана му е медицинска помощ и след това е освободен за домашно лечение. Няма данни за употреба на алкохол. Пиян шофьор с 2,3 промила алкохол се..
Инициативен комитет против разкриването на кариера за инертни материали в Първенец ще бъде учреден тази вечер. На общото събрание на селото ще бъде обявена и подписка срещу инвестиционното намерение на фирмата „Толи“, която иска да добива пясъци и чакъл край Първенец. Кметът на община Родопи Павел Михайлов заяви, че изграждането на..