Четири училища в пловдивския район "Южен" са включени в разяснителна кампания срещу употребата на наркотици сред подрастващите. Инициативата е на Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните в района и е под надслов „Скритият риск от употребата на психоактивни вещества“.
До момента кампанията е обхванала учениците от средните училища „Братя Миладинови“, „Константин Величков“ и „Свети Константин-Кирил Философ“, както и Професионалната гимназия по механотехника „Проф. Цветан Лазаров“.
Експертите от комисията и психолог запознават младежите с опасностите, които крият различните видове наркотици, хапчета, кристали, енергийни напитки, алкохол, вейпове и други психоактивни вещества. На подрастващите се обяснява как неусетно могат да станат зависими, ако поемат по този път, както и че носят лична отговорност за здравето и живота си.
„Тези инициативи са част от стъпките, които сме длъжни да предприемем, за да предпазим децата от капана на съвременните опасности, защото проблемът с употребата на забранени вещества засяга всички нас като общество и е изключително важно да не бъдем безразлични към съдбата на младите хора. С общи усилия можем да създадем по-добро бъдеще за тях“, посочва кметът на район „Южен“ Атанас Кунчев.
Предстоящото на 8-ми октомври последно заседание на пазарджишкият общински съвет няма да се проведе, тъй като кметът на общината Петър Кулински изненадващо е оттеглил всички материали, вписани в дневния ред. Предполага се, че този изненадваш ход е свързан с предстоящите на 12-ти октомври извънредни избори за нов общински съвет, след като изборът на..
От полицията в Смолян отчитат, че на територията на областта от началото на година са идвършени 13 случая на финансови измами в различни видове валути, включително и криптовалута. Ощетените граждани отчитат загуби до 50-60 хияди лева. Напоследък са зачестили измамите, свързани с инвестниционни платформи за търговия с ценни книжа и криптовалути...
Сняг натрупа тази нощ на Белмекен. По пътищата в областта вече има снежна покривка от 6-7 сантиметра. На клипове в социалните мрежи местните хора се радват на първия сняг и отбелязват, че макар и рано - едва на 2 октомври, зимата вече е дошла. Температурата на връх Белмекен, където надморската височина е 1923 м., е -4 градуса. На много места в..
Архитектурно осветление озарява вече скалния склон – част от Трихълмието, който се намира под църквата „Света Параскева“. Храмът, който е построен през 1836 г. и е един от най-старите в Пловдив, е пазител на духа на Стария град. Художественото осветление е монтирано по инициатива митрополит Николай, кмета на Пловдив Костадин Димитров и..
Според прогнозата за времето през следващите часове на територията на Пловдив се очаква рязко влошаване на метеорологичната обстановка, както и усилване на вятъра. С цел бърза реакция при необходимост два екипа на ОП “Градини и паркове” ще дежурят на терен и ще бъдат в готовност за предприемане на действия. От общинското предприятие..